Gruzja – wyprawa konna

Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz potwierdzone wycieczki
Dlaczego warto?
 • Spędzisz czas w siodle w pięknej Swanetii
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-7 osób)
 • Cały czas będziesz pod opieką polskiego pilota
 • W Swanetii będzie z Tobą także przewodnik górski
 • Wyżywienie w cenie

Gruzja to magiczny kraj, zarówno pod względem
…zabytków, pamiętających początki naszej ery,
…kuchni, która zadowoli nawet najbardziej wybredne podniebienia,
…ludzi, którzy zarażają swoją serdecznością
…i wreszcie wina, które nigdzie nie smakuje tak dobrze.

Ale Gruzja to także niesamowite górskie krajobrazy Kaukazu, małe wioski u stóp potężnych szczytów, dzikie strumyki, niesamowite wodospady.

Specjalnie dla tych, którzy lubią aktywnie wypoczywać stworzyliśmy program, który pozwoli na zobaczenie Gruzji z siodła. A wszystko we wspaniałym regionie Swanetii.

Daj się porwać wierzchem do Gruzji, poczuj wiatr we włosach podczas galopu u stóp wielkich szczytów Kaukazu. Nie musisz świetnie jeździć konno, wystarczy, że nie boisz się koni. Nasi przewodnicy i instruktorzy w jednym, wszystkiego Cię nauczą:)

Program
Dzień

1

KUTAISI

Wylot z Warszawy (możliwy także wylot z Katowic) – zgodnie z rozkładem lotów: 15.40 (lot bezpośredni). Na gruzińskiej ziemi, w Kutaisi wylądujemy około godziny 21.00.  Jeszcze tylko formalności celne i już oddychamy gruzińskim powietrzem. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Kutaisi.

Dzień

2

KUTAISI - MESTIA

Po śniadaniu ruszamy w góry Swanetii, aby rozpocząć naszą konną przygodę. Po drodze zatrzymamy się w Zugdidi, aby skosztować megrelskiej kuchni. Kontynuowanie przejazdu malowniczą drogą do Mestii – stolicy regionu Swanetia, słynącego z wież obronno-mieszkalnych. Po drodze zatrzymamy się przy tamie na rzece Inguri – drugiej pod względem wysokości tamie łukowej na świecie. Przyjazd do Mestii. Jeśli czas pozwoli, pospacerujemy nieco po Mestii przed snem. Nocleg w Mestii.

Dzień

3

MESTIA - ADISZI

Pierwszy dzień jazdy konnej. Po śniadaniu wyruszymy konno z Mestii do Adiszi (ok. 8 h), małej górskiej wioski, którą zamieszkuje jedynie 8 rodzin. Odległość jaką pokonamy to 22 km. Po drodze towarzyszyć nam będzie widok Tetnuldi czyli jednego z najpiękniejszych szczytów Kaukazu. Po dotarciu do Adiszi zwiedzimy kościółek św. Grzegorza z pięknymi freskami. Nocleg w Adiszi.

Dzień

4

ADISZI - IPRARI

Po śniadaniu ruszamy w dalszą drogę do wioski Iprari (ok. 6h), którą zamieszkują zaledwie 4 rodziny. Dziś pokonamy ok. 17 km, nadal w cieniu góry Tetnuldi, Katini, Gestola. Miniemy także lodowiec Adiszi. Po drodze zrobimy także przystanek przy pięknym wodospadzie, niedaleko jednej z najstarszych w tym regionie wioski – Khalde. Na nocleg dotrzemy do Iprari, gdzie zobaczymy lokalny kościółek. Nocleg w Iprari.

Dzień

5

IPRARI - USZGULI

Tego dnia ruszymy z Iprari do Uszguli. Uszguli uważana jest za najwyżej położoną wioskę w Europie (2200 m.n.p.m.). Zamieszkuje ją około 60 rodzin, a cały jej obszar wygląda tak, jakby czas się w nim zatrzymał. Dzięki swej unikatowej architekturze Uszguli zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po przyjeździe na miejsce przespacerujemy się wdychając świeże powietrze.  Mimo, że jest to coraz bardziej turystyczne miejsce, nadal można się tu poczuć jak w innym świecie. Spacerujące wszędzie krowy, widok wież obronnych na tle wysokich szczytów Kaukazu i sielska atmosfera pozwalają na chwilę zapomnieć o codzienności. Następnie ruszymy dalej, aby dotrzeć do lodowca Szchary, najwyższego szczytu Gruzji (5068 m.n.p.m.) Zjemy lunch w malowniczej scenerii. Na nocleg wrócimy do Uszguli.

Dzień

6

USZGULI - TSVIRMI

Dziś odwiedzimy jedną z najpiękniejszych wiosek Górnej Swanetii – Tsvirmi, w której mieszka 30 rodzin. Po drodze oczywiście nie zabraknie cudownych krajobrazów na górskie szczyty Kaukazu. Będziemy galopować wzdłuż rzeki Inguri i miniemy starą wieżę, która ulokowana jest na wielkim kamieniu w rzece. Z wieżą związana jest legenda, ale o tym opowie nasz przewodnik. Po dotarciu do Tsvirmi, zwiedzanie wioski
i odpoczynek. Nocleg w Tsvirmi.

Dzień

7

TSVIRMI – MESTIA

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Mestii. Wieczorem możliwość organizacji uroczystej supry z występem lokalnego zespołu. Nocleg w Mestii.

Dzień

8

MESTIA - KUTAISI

Przejazd z Mestii do Kutaisi. Zwiedzanie Kutaisi i okolic. Zobaczymy między innymi monastyr Gelati oraz niezwykle malowniczo położony zespół klasztory Mocameta. Według jednej z legend oba obiekty połączone są tajemniczym przejściem. Jeśli czas pozwoli wizyta na lokalnym targu pełnym oryginalnych pamiątek, biżuterii, rękodzieła i przypraw. Następnie pożegnalny obiad – ostatni raz wzniesiemy toasty i zasmakujemy w gruzińskiej kuchni. Wylot z Kutaisi zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 21.30. Przylot do Warszawy o 23.00.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN)
 • Część w EUR: płatna pilotowi pierwszego dnia po przylocie na miejsce. Banknoty EUR nie mogą być zniszczone, zapisane.
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa to ok. 1400 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

Cena obejmuje

 • 7 noclegów zgodnie z programem
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje (w kilku miejscach zamiast obiadokolacji – obiad)
 • Opiekę polskiego pilota podczas całego wyjazdu
 • Opiekę górskiego przewodnika podczas części konnej
 • Transfery zgodnie z programem (klimatyzowany bus)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie  Warszawa-Kutaisi-Warszawa (ok. 1400 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Uznaniowych napiwków
Jak się zapisać?
Krok

1Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

Krok

4Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą.
Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

Krok

5W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach, pensjonatach, kwaterach prywatnych. Podczas pobytu w Swanetii część pokoi ze wspólnymi łazienkami.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Gruzji na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu) lub dowodu osobistego.

POGODA
Gruzja to kraj zróżnicowany geograficznie, więc pogoda jest zależna od regionu. Najogólniej – temperatura jest zwykle wyższa o ok. 10 stopni niż w Polsce o danej porze roku. W górach jednak zawsze jest chłodniej, a np. w Batumi, gdzie klimat jest już podzwrotnikowy stosunkowo często zdarzają się gwałtowne opady. Najwyższe temperatury utrzymują się od połowy czerwca do końca sierpnia. We wrześniu jest już trochę chłodniej, a krajobraz nabiera kolorów jesiennych. Maj zwykle też jest ciepły, a budząca się do życia przyroda zachęca do przyjazdu.

CZAS
+2 godziny w stosunku do czasu letniego w Polsce, +3 godziny w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język gruziński, ale praktycznie każdy Gruzin mówi po rosyjsku. Z młodszym pokoleniem można także porozmawiać po angielsku.

RELIGIA
Większość Gruzinów należy do kościoła prawosławnego. Na południu kraju, głównie w Adżarii, mieszkają muzułmanie i tam natrafimy na meczety. Katolicy stanowią mniej niż 1%.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Porównywalne do cen w Polsce. Chleb – 1.4 zł butelka wody mineralnej – 1.8 zł;
Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Gruzji jest LARI, które dzieli się na 100 TETRI. W Gruzji nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać EURO lub DOLARY, które bez problemu można wymienić w licznych kantorach. Ważne jednak, aby banknoty były wydane po 2003 roku i nie były zniszczone. W większych miastach nie ma także problemu z dostępem do bankomatów. Płatność kartą nie jest jeszcze zbyt popularna.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny. W większości hoteli i pensjonatów, restauracji zapewniona jest łączność za pomocą wi fi.

TELEFON
Na terenie Gruzji działa kilku operatorów telefonicznych. Najlepiej kupić starter gruzińskiego operatora (czasami na lotniskach rozdawane są bezpłatne karty SIM). Pilot na miejscu doradzi w jakiej sieci ceny są najkorzystniejsze.
Proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu jeśli chcą Państwo skorzystać z gruzińskich kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Gruzini jeżdżą szybko i nie do końca zgodnie z przepisami, dlatego przy przechodzeniu przez ulicę należy mieć oczy naokoło głowy. Wiele niebezpieczeństw czyha na gruzińskiego kierowcę: drugi gruziński kierowca, krowa, świnia, pieszy – dlatego mimo pozornego braku jakichkolwiek zasad Gruzini jeżdżą ostrożnie i bezpiecznie choć nam, nawykłym do europejskich zasad, może się wydawać, że na gruzińskich drogach panuje pełna samowola.

ETYKIETA PRZY STOLE
Gruzini to naród bardzo gościnny. Gościa traktują jak członka rodziny. Siedząc przy stole należy przestrzegać etykiety. Głównodowodzącym jest tzw. TAMADA. To on wygłasza toasty i dba o to, by nikomu nie zabrakło wina. Wino pijemy po każdym toaście i do dna 🙂 Stoły są zwykle suto zastawione i cały czas należy coś zagryzać 🙂 Kuchnia gruzińska jest przepyszna, więc od razu należy odpuścić wszelkie diety i rozkoszować się lokalnymi smakołykami. W zależności od regionu, nasi piloci będą polecać lokalne pyszności.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu. Gruzja została obficie zaopatrzona w źródła wód mineralnych – większość z nich można zakupić w sklepach m. in. borżomi, likani, sairme, nabehlawi, bahmaro.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Gruzji nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do cerkwi wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– strój kąpielowy
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą – przydadzą się podczas zwiedzania skalnych miast i wycieczek w górskich miejscowościach; sandały, klapki pod prysznic
– lekka kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– doskonałe gruzińskie wino (choć spory wybór tego trunku dostępny jest już w Polsce); czaczę – gruziński bimber
– gruzińską herbatę
– wszelkiego rodzaju tradycyjne czapki
– ręcznie robione skarpety
– filcowe zabawki
– emaliowaną biżuterię
– akcesoria do picia wina: kielichy, kanci – rogi
– przyprawy: adżyka, sól swańska, chmeli suneli

Opis transportu

 • wynajęty komfortowy bus z klimatyzacją – podczas transferów
 • konie – w Swanetii

Specyfikacja wyjazdu

Gruzja – wyprawa konna to wyjątkowy wyjazd, który pozwoli na zobaczenie pięknej Swanetii z perspektywy siodła. Część wyjazdu będziemy poruszać się wynajętym busem, natomiast podczas pobytu w górach Swanetii będziemy przemieszczać się konno. Program został zbudowany tak, aby zobaczyć nie tylko najważniejsze miejsca w Gruzji, ale też by pogalopować konno i odwiedzić niedostępne dla zwykłego turysty malownicze wioski górskie.

Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h