Tajlandia

Tajlandia to państwo w południowo-wschodniej Azji, które przyciąga turystów kolorami, gwarem, zabytkami i gościnnymi mieszkańcami. To kraj idealny do wypoczynku, w którym znajdziemy tropikalną dżunglę, rajskie plaże i krystalicznie czyste wody.

Wyjazd do Tajlandii zwykle zaczyna się w stolicy – Bangkoku. Głównymi atrakcjami stolicy są: Świątynia Leżącego Buddy, Pałac Królewski oraz Świątynia Szmaragdowego Buddy, będąca najważniejszą świątynią buddyjską w Tajlandii.

Zwiedzając Tajlandię nie sposób pominąć wizyty na targu wodnym, na którym handel odbywa się dosłownie na łódkach. Warto także zajrzeć do Chiang Rai, aby zobaczyć Wat Phra Kaew, buddyjski kompleks świątynny. Innym ciekawym miejscem jest rezerwat przyrody Thung Yai-Huai Kha Kheng, w którym można spotkać słonie i tygrysy.

Atrakcją Tajlandii jest również lokalna kuchnia, sławna na całym świecie. Na każdym targu znajdziemy stoiska z tajskimi przysmakami, które kuszą zapachami i aromatycznymi przyprawami.

Tajlandia to niezwykły kraj pełen gościnnych mieszkańców, więc jeśli chcecie go poznać, to już dziś zapraszamy na wyjazd do Tajlandii z naszym biurem podróży!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Warto wiedzieć

  Dokumenty wjazdowe/wizy

  Polacy wjeżdżają na teren Tajlandii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Nie potrzebujemy wiz.

  Pogoda

  Najogólniej pogodę w Tajlandii można podzielić na 2 pory. Porę chłodną od listopada do lutego, kiedy temperatury osiągają zwykle około 30 stopni i porę deszczową od maja do października. Jednak w porze deszczowej opady wcale nie są regułą, więc spokojnie można odwiedzać te rejony w tych terminach. A generalnie praktycznie cały rok nadaje się do podróży.

  Czas

  + 5 godziny w czasie letnim, + 6 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

  Język

  Językiem urzędowym jest j. tajski.

  Religia

  Ponad 90% Tajów wyznaje buddyzm.

  Waluta/płatności

  Walutą Tajlandii jest BAHT (THB). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary lub euro i wymieniać na bieżąco w kantorach lub bankach. Najlepiej zabrać walutę w wysokich nominałach, gdyż im wyższy nominał tym lepszy kurs. Bankomaty są dostępne a prowizje zależą od banku.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h