Kolumbia

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Kolumbia to państwo położone w północno-zachodniej części Ameryki Południowej. Zlokalizowane jest nad Morzem Karaibskim oraz Oceanem Spokojnym. Jej zróżnicowane geograficznie usytuowanie sprawia, że ma ona do zaoferowania różnorakie atrakcje nie tylko aktywnym podróżującym, ale i tym odwiedzającym, którzy lubią odpoczynek i relaks 🙂
Do Kolumbii należy kilka wysp. Na Morzu Karaibskim są to San Andres, Providencia, Serrana i Roncador, a na Oceanie Spokojnym Gorgona, Gorgonilla oraz Malpelo. Nazwa Kolumbii oraz jej najwyższa góra Cristobal Colon (znajdująca się w masywie Sierra Nevada de Santa Marta) pochodzi od nazwiska nikogo innego jak… Krzysztofa Kolumba.  Językiem urzędowym jest język hiszpański, a stolicą Bogota znana z wielości parków (Park Centralny Simón Bolívar, Park przy 93 Ulicy), bibliotek, teatrów (np. Colon Bogota) czy katedr. Popularne są tam także tzw. pchle targi, na których można nabyć nie tylko świeże warzywa czy owoce, ale i unikatowe pamiątki, których pozazdrościć może niejeden inny podróżujący. Są to m.in. targ Mercado de las Pulgas de Usaquen czy targowisko Plaza de Mercado de Paloquemao. Nie należy również zapominać o światowej sławy muzeachMuzeum Pieniądza czy Muzeum Złota. To ostatnie jest szczególnie ważne dla Kolumbijczyków, ponieważ cały ich kraj słynie właśnie z tego kruszcu (obecnie Kolumbia jest drugim na świecie producentem złota).
Złoto to jednak nie wszystko. Bo czy kawa nie bywa czasami równie cenna i potrzebna, co złoto? 🙂 No właśnie! Warunki klimatyczne Kolumbii są wręcz idealne do uprawy kawy, stąd też nasiona stamtąd pochodzące zaspokoją pragnienia największych „kawoszy”!
Jak można zauważyć, Kolumbia to miejsce nie tylko dla tych, którzy uwielbiają „plażowanie”, ale też tych którzy nie tylko profesjonalnie, ale i amatorsko uwielbiają spacerować po górach. Znajdzie się tam także coś dla potencjalnych „łowców skarbów” oraz smakoszy kawy oraz świeżych soków (szczególnie tych z mango, zielonych pomarańczy, lulo czy granatów). Czego chcieć więcej? Chyba niczego, dlatego zapraszamy Cię na wyjazd do Kolumbii z naszym biurem podróży.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
  Zobacz wpisy na naszym blogu:

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h