Liban

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Liban to jedno z państw Azji Zachodniej leżące w obszarze Bliskiego Wschodu. Stolicą kraju jest Bejrut (będący jednocześnie największym miastem Libanu), walutą funt libański, a językiem urzędowym język arabski. Na czele tego leżącego nad Morzem Śródziemnym kraju stoi prezydent, a najważniejszymi miastami (oprócz Bejrutu) są Baalbek czy Trypolis. Jeśli chodzi o wyznanie to w przeważającej części mieszają się tutaj wpływy chrześcijan i muzułmanów, co sprawia, że podziwiać tu można zabytki nawiązujące zarówno do religii chrześcijańskiej, jak i do islamu (większość z tych miejsc leży w zapierającym dech w piersiach otoczeniu, co pozwala podczas zwiedzania nie tylko zdobywać wiedzę na temat danych obiektów, ale i delektować się niespotykanymi widokami). Podróżując po Libanie warto odwiedzić niektóre z wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO stanowisk archeologicznych czy miast. Należą do nich między innymi Byblos – miasto blisko związane z powstaniem i upowszechnieniem alfabetu fenickiego czy Andżar (miasto założone w VII wieku przez Umajjadów, które słynie z pałacu i przyległego do niego meczetu).
Jeśli szukasz podróży innej niż wszystkie te, które obecnie oferuje rynek turystyczny to wiedz, że podróż do Libanu jest być może właśnie tym, czego poszukujesz.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h