Algieria

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Algieria jest największym pod względem powierzchni państwem w Afryce. Jest to kraj warty odwiedzenia za sprawą interesującej kultury arabskiej i berberyjskiej, licznych zabytków, Sahary oraz gór Atlas. Warto wspomnieć, że Sahara zajmuje aż 80% powierzchni Algierii. W trakcie jej odkrywania, z pewnością warto zobaczyć typowe pustynne oazy w El Golea i Ghardaia.

Będąc w Algierii warto także odwiedzić Algier – stolicę kraju i centrum życia gospodarczego. Miasto położone jest nad Morzem Śródziemnym, a jego największymi atrakcjami są: pałac Gubernatora, kościół Notre-Dame-d’Afrique, Wielki Meczet, a także Muzeum Bardo. Warto także zaglądnąć do miejscowości Oran, gdzie znajduje się ważny algierski port. Na miejscu warto zobaczyć Wielki Meczet, cytadelę Santa Cruz oraz dawną katedrę św. Ludwika.

Warto także zobaczyć jedne z najcenniejszych algierskich zabytków, którymi są wpisane na listę UNESCO stanowiska archeologiczne w Dżamili i Timgadzie. Na miejscu turyści mają możliwość zobaczyć pozostałości starożytnych rzymskich miast, w których zachowały się fragmenty dawnych łaźni miejskich, łuków triumfalnych, amfiteatrów, czy też świątyń.

Algieria jest niesamowitym krajem, pełnym niezwykłych atrakcji, więc jeśli chcecie go odwiedzić, to zapraszamy na wyjazd do Algierii z naszym biurem podróży!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h