Arabia Saudyjska

Arabia Saudyjska (oficjalnie Królestwo Arabii Saudyjskiej) to jeden z krajów Azji Zachodniej. Państwo to leży na Półwyspie Arabskim granicząc między innymi z Jordanią, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Katarem czy Omanem. Językiem urzędowym jest język arabski, walutą jest rial saudyjski, a władzę sprawuje tu król. Najczęściej wyznawana religia to islam, a kraj w większości zamieszkują Arabowie. Stolicą tego podzielonego na 13 prowincji państwa jest Riyadh i to właśnie tutaj rozpoczyna się większość podróży do tego kraju. I bardzo dobrze, bo już samo położenie tego miasta zachwyca – leży ono na pustyni u wschodniego podnóża imponujących gór Jabal Tuwaiq. Innymi wartymi odwiedzenia miastami Arabii Saudyjskiej jest Jeddah (położone nad Morzem Czerwonym) czy leżące w oazie Tabuk. To właśnie na obszarze tego państwa znajduje się też Mecca (Mekka) – miasto odgrywające ważną rolę w muzułmańskim świecie, gdyż to tutaj prawdopodobnie narodził się Mahomet (odbycie pielgrzymki do Meccy jest jednym z filarów islamu co oznacza, że każdy fizycznie zdolny muzułmanin powinien odwiedzić to miejsce chociaż raz w życiu).

Wielu uważa, że potencjał turystyczny Arabii Saudyjskiej wciąż pozostaje niewykorzystany. Nie sposób się z tym nie zgodzić, gdyż dopiero od niedawna kraj ten coraz bardziej otwiera się na podróżujących oferując im możliwość wypraw. Walory przyrodnicze i architektoniczne z pewnością zachęcają do wyjazdu, a możliwość zagłębienia się w całkowicie odmienny kulturowo świat jest czymś, co uwielbia każdy z nas. To wszystko razem wzięte sprawia, że Arabia Saudyjska jest jednym z tych krajów Bliskiego Wschodu który naprawdę warto odwiedzić.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
  Zobacz wpisy na naszym blogu:

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h