Arabia Saudyjska

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Arabia Saudyjska (oficjalnie Królestwo Arabii Saudyjskiej) to jeden z krajów Azji Zachodniej. Państwo to leży na Półwyspie Arabskim granicząc między innymi z Jordanią, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Katarem czy Omanem. Językiem urzędowym jest język arabski, walutą jest rial saudyjski, a władzę sprawuje tu król. Najczęściej wyznawana religia to islam, a kraj w większości zamieszkują Arabowie. Stolicą tego podzielonego na 13 prowincji państwa jest Riyadh i to właśnie tutaj rozpoczyna się większość podróży do tego kraju. I bardzo dobrze, bo już samo położenie tego miasta zachwyca – leży ono na pustyni u wschodniego podnóża imponujących gór Jabal Tuwaiq. Innymi wartymi odwiedzenia miastami Arabii Saudyjskiej jest Jeddah (położone nad Morzem Czerwonym) czy leżące w oazie Tabuk. To właśnie na obszarze tego państwa znajduje się też Mecca (Mekka) – miasto odgrywające ważną rolę w muzułmańskim świecie, gdyż to tutaj prawdopodobnie narodził się Mahomet (odbycie pielgrzymki do Meccy jest jednym z filarów islamu co oznacza, że każdy fizycznie zdolny muzułmanin powinien odwiedzić to miejsce chociaż raz w życiu).

Wielu uważa, że potencjał turystyczny Arabii Saudyjskiej wciąż pozostaje niewykorzystany. Nie sposób się z tym nie zgodzić, gdyż dopiero od niedawna kraj ten coraz bardziej otwiera się na podróżujących oferując im możliwość wypraw. Walory przyrodnicze i architektoniczne z pewnością zachęcają do wyjazdu, a możliwość zagłębienia się w całkowicie odmienny kulturowo świat jest czymś, co uwielbia każdy z nas. To wszystko razem wzięte sprawia, że Arabia Saudyjska jest jednym z tych krajów Bliskiego Wschodu który naprawdę warto odwiedzić.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
  Zobacz wpisy na naszym blogu:

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h