Ghana

Ghana to leżący nad Zatoką Gwinejską kraj Afryki Zachodniej. Państwo to graniczy z Togo, Burkina Faso i Wybrzeżem Kości Słoniowej, a w czasach kolonialnych nazywano go „Złotym Wybrzeżem” ze względu na pozyskiwaną tutaj ilość złota. Stolicą Ghany jest Akra, jednostką monetarną jest cedi, a najwyższą górą Mount Afadjato. To właśnie tutaj znajduje się też jedno z największych pod względem powierzchni sztucznych jezior świata – Jezioro Wolta. Jeśli chodzi o religię to najczęściej wyznawaną religią w tym kraju jest chrześcijaństwo (na drugim miejscu pojawia się islam, a na znaczeniu zyskują też hinduizm czy buddyzm; część mieszkańców praktykuje również tradycyjne wyznania afrykańskie). Językiem urzędowym jest język angielski, jednak obszar Ghany zamieszkują różne grupy etniczne posługujące się rozmaitymi językami. Ich tradycje, zwyczaje i wierzenia są niezwykle zróżnicowane, więc każda wyprawa do Ghany pozwala się zbliżać do tego co odmienne.
Ghana zachwyca nie tylko różnorodnością kulturową, ale i lokalną fauną i florą. Większa część kraju pokryta jest sawanną (gwinejską, sudańską lub nadbrzeżną), inne części porastają lasy galeriowe, tropikalne czy namorzynowe. Jeśli chodzi o zwierzęta to część z nich można spotkać jedynie w rezerwatach. Poza rezerwatami żyją między innymi małpy, hieny, hipopotamy oraz wiele ptaków i gadów.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h