Ghana

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Ghana to leżący nad Zatoką Gwinejską kraj Afryki Zachodniej. Państwo to graniczy z Togo, Burkina Faso i Wybrzeżem Kości Słoniowej, a w czasach kolonialnych nazywano go „Złotym Wybrzeżem” ze względu na pozyskiwaną tutaj ilość złota. Stolicą Ghany jest Akra, jednostką monetarną jest cedi, a najwyższą górą Mount Afadjato. To właśnie tutaj znajduje się też jedno z największych pod względem powierzchni sztucznych jezior świata – Jezioro Wolta. Jeśli chodzi o religię to najczęściej wyznawaną religią w tym kraju jest chrześcijaństwo (na drugim miejscu pojawia się islam, a na znaczeniu zyskują też hinduizm czy buddyzm; część mieszkańców praktykuje również tradycyjne wyznania afrykańskie). Językiem urzędowym jest język angielski, jednak obszar Ghany zamieszkują różne grupy etniczne posługujące się rozmaitymi językami. Ich tradycje, zwyczaje i wierzenia są niezwykle zróżnicowane, więc każda wyprawa do Ghany pozwala się zbliżać do tego co odmienne.
Ghana zachwyca nie tylko różnorodnością kulturową, ale i lokalną fauną i florą. Większa część kraju pokryta jest sawanną (gwinejską, sudańską lub nadbrzeżną), inne części porastają lasy galeriowe, tropikalne czy namorzynowe. Jeśli chodzi o zwierzęta to część z nich można spotkać jedynie w rezerwatach. Poza rezerwatami żyją między innymi małpy, hieny, hipopotamy oraz wiele ptaków i gadów.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h