Japonia

Japonia to państwo wyspiarskie położone u wschodnich wybrzeży Azji. Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu oraz aż 6848 mniejszych wysepek. Stolicą Japonii jest Tokio, które uważane jest nie tylko za największe miasto całego kraju, ale również za największą metropolię na świecie. Inne ważne miasta w Japonii to między innymi Kioto i Hiroshima, gdzie znajduje się Peace Memorial Museum czyli miejsce pamięci wybuchu pierwszej bomby atomowej na świecie. Najwyższym szczytem Japonii jest wulkan Fudżi, który od 2013 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt uchodzący za źródło artystycznej inspiracji (nie bez powodu, ponieważ krajobraz otaczający górę i sama góra inspirowały niejednego artystę). Fudżi jest też świętym miejscem dla wyznawców shintō – tradycyjnej japońskiej religii, która powstała w oparciu o japońską mitologię. Co prawda, Japończycy określają siebie jako niewierzących i niereligijnych, jednak ze względu na przywiązanie do tradycji większość z nich żyje zgodnie z zasadami właśnie tej religii.

Życie zgodnie z tradycjami to nie jedyna bardzo ważna wartość dla Japończyków. Dużą rolę odgrywa dla nich też szacunek (szczególnie dla osób starszych), uczciwość i praworządność. To wszystko sprawia, że w Japonii możemy czuć się bardzo spokojnie i bezpiecznie.
Japońska kultura i sztuka należy do jednej z najciekawszych na świecie. Wiele w niej zapożyczeń pochodzących z cywilizacji chińskiej, jednak nie zmienia to faktu, że jej oryginalność i różnorodność zachwyca każdego. Sztuka origami, bonsai czy ikebana to tylko jedne z wielu przykładów sztuk artystycznych, z którymi zapoznać można się w tym kraju. Z Japonią kojarzą się również gejsze noszące tradycyjne japońskie kimono. Warto też pamiętać, że zarówno parzenie herbaty jak i przygotowywanie posiłków jest w tym kraju niemalże rytuałem. Posiłków rzecz jasna nie można sobie odmawiać, bo japońska kuchnia uważana jest za jedną z pyszniejszych i najzdrowszych kuchni świata.

Podróż do Japonii, Kraju Kwitnącej Wiśni, to marzenie wielu z nas. A my marzenia pomagamy realizować! Jeśli więc chcesz poznać japońską kulturę, spróbować japońskiej kuchni i zobaczyć jak żyją uśmiechnięci Japończycy to nie wahaj się – wyjedź z nami w niezapomnianą podróż do Japonii!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h