Tanzania

Tanzania to państwo we wschodniej Afryce. Jej nazwa pochodzi od nazw dwóch dawnych kolonii brytyjskich, z których powstała: Tanganiki i Zanzibaru. Jej stolicą jest Dodoma, a językiem urzędowym suahili. Czy już sama nazwa stolicy i języka nie brzmi niesamowicie egzotycznie i zachęcająco?

Będąc w Tanzanii możemy przede wszystkim zdobyć najwyższy szczyt Afryki- Kilimandżaro (znajdujący się w Parku Narodowym Kilimandżaro) czy zobaczyć jezioro Tanganika (drugie na świecie pod względem głębokości). W każdym z tych miejsc spotkać możemy egzotyczne zwierzęta żyjące w swoim naturalnym środowisku. Są to słonie, zebry, antylopy, gazele czy nosorożce. Tych ostatnich najwięcej jest w Parku Narodowym Ngorongoro, który (tak jak inne, tanzańskie parki) zasługuje na uwagę. Oprócz wielu ssaków żyje tam niezliczona ilość ptaków, w tym „nasza” ukochana czajka! 🙂 Przypadek? Nie sądzimy!
Tanzanię zamieszkują liczne plemiona (między innymi Masajowie czy Buszmeni), dlatego też żadna podróż w tę część świata nie może obyć się bez możliwości poznania lokalnych mieszkańców, którzy są wyjątkowi pod wieloma względami.
Wyprawa do Tanzanii pozwoli Ci także podziwiać spokojnie szumiące wodospady oraz plaże pełne odgłosów rajskich ptaków. Nie należy zapominać także o egzotycznej kuchni pełnej aromatycznych przypraw i zapachów. Do przysmaków tej części Afryki należy między innymi ugali (gulasz mięsny lub warzywny podawany z mieszanką płatków kukurydzianych), smażone owady czy owoce morza.
Brzmi kusząco? Dla nas tak, dlatego zapraszamy Cię na wyjazd do Tanzanii z naszym biurem podróży!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h