Pakistan

Pakistan to państwo w Azji Południowej, leżące nad Morzem Arabskim. Jest to kraj, który ma do zaoferowania odwiedzającym himalajskie krajobrazy, pozostałości po Jedwabnym Szlaku oraz bogatą kulturę.

W trakcie podróży do Pakistanu warto zajrzeć do stolicy kraju – Islamabad. Pierwotnie stolicą było Karaczi, jednak została ona przeniesiona do Islamabad w latach 60. ubiegłego wieku. Głównymi atrakcjami tego miasta są: meczet Faisal, wzgórze Margalla, jezioro Rawal oraz park Pir Sohawa.

Równie ciekawe jest Karaczi, w którym warto zobaczyć jeden z największych meczetów w Azji, zespół pałacowo-ogrodowy Bagh-e-Dzinnah oraz grób Muhammada Ali Jinnaha. Jednym z najcenniejszych zabytków całego kraju są fort i ogrody Szalimar w Lahaur. Zabytki te znajdują się na liście UNESCO i są świadectwem okresu największej świetności cywilizacji Mogołów.

Podczas wyjazdu do Pakistanu warto także odwiedzić Dolinę Hunza, która słynie z jej długowiecznych mieszkańców oraz park archeologiczny Mohendżo Daro, czyli pozostałości miasta zbudowanego wyłącznie z suszonej cegły.

Pakistan to niezwykły kraj pełen gościnnych mieszkańców, więc jeśli chcecie go poznać, to już dziś zapraszamy na wyjazd do Pakistanu z naszym biurem podróży!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h