Dominikana

Dominikana to jedno z karaibskich państw, które przyciąga wizją wypoczynku na rajskich plażach nad morzem w kolorze lazurowym. To także kraj kojarzący się z gorącymi rytmami salsy, bachaty i merengue, gdyż energiczną muzykę słychać tutaj na każdym kroku.

Będąc w Dominikanie warto odwiedzić stolicę kraju –  Santo Domingo, gdzie znajduje się wpisana na listę UNESCO dzielnica kolonialna. Na miejscu warto też zobaczyć najstarszy kościół Ameryki –  Santa Maria la Menor oraz fort Ozama. Dominikana to także państwo, które kojarzy się z rumem, cygarami, trzciną cukrową oraz kawą

Na wszystkich miłośników przyrody czekają niezwykłe parki narodowe, wśród których nie można pominąć: Los Haitises, w którym podziwiać możemy lasy mangrowe, jaskinie i niezliczone gatunki ptaków oraz Damajagua, gdzie można zobaczyć zapierające dech w piersiach wodospady. Warto także odwiedzić Jarabacoa, czyli wioskę będącą punktem wypadowym na najwyższy szczyt Karaibów – Pico Duarte (3098 m.n.p.m.).

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Warto wiedzieć

  Dokumenty wjazdowe/wizy

  Obywatele RP: wjazd na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy) oraz opłaty wjazdowej dokonywanej na lotnisku (15 USD).

  Pogoda

  Dominikana leży w klimacie tropikalnym. Najlepszym terminem na odwiedziny wyspy to okres od listopada do maja. Panująca wtedy pora sucha zapewnia nam średnie temperatury 23-26 stopni. Najgoręcej na wyspie jest od maja do października kiedy średnia temperatura to powyżej 30 stopni a dodatkowo znacznie wyższa wilgotność.

  Czas

  -5 godzin w stosunku do czasu w Polsce w zimie, – 6 w lecie.

  Język

  Językiem urzędowym jest język hiszpański. Z niektórymi młodymi można też próbować dogadać się po angielsku.

  Religia

  Większość mieszkańców Dominikany to katolicy.

  Waluta/płatności

  Walutą Dominikany jest peso dominikańskie. Na miejscu nie ma problemu wymiany EURO i USD na lokalną walutę. 100 peso to około 8 zł.

  Wtyczki elektryczne/napięcie

  Gniazdka wg standardu amerykańskiego, więc nasze wtyczki wymagają użycia przejściówek. Można je kupić przez internet koszt około 2-5 zł.

  Ruch drogowy

  Dominikańczycy dość swobodnie podchodzą do przepisów drogowych. Jako typowi macho podobnie zachowują się drogach. Należy więc nastawić się na brawurową jazdę i częste klaksony. Przechodząc przez jezdnie należy zachować szczególną ostrożność i uzbroić się w cierpliwość.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h