Haiti

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Haiti to jedno z państw Ameryki Środkowej zajmujące część wyspy o nazwie Haiti. Wyspa ta początkowo nosiła nazwę Hispaniola (i z taką nazwą można spotkać się po dziś dzień), a na jej terytorium podzielone jest pomiędzy państwo Haiti oraz Republikę Dominikany. Do Haiti należy jeszcze kilka wysepek położonych na Morzu Karaibskim. Głównymi językami tego kraju jest język haitański oraz francuski. Na terytorium Haiti używanym językiem jest również język langaj, jednak ma on znaczenie wyłącznie religijne dla wyznawców voodoo (których formalnie jest około 2%, jednak w rzeczywistości procent ten może być nieco wyższy). Jeśli chodzi o religię to oprócz wspomnianego wcześniej voodoo Haitańczycy w większości są wyznawcami katolicyzmu. Drugą najczęściej wyznawaną religią jest protestantyzm. Stolicą kraju jest Port-au-Prince ze słynną siedzibą prezydenta Republiki Haiti. Ważnym i wartym odwiedzenia miastem jest też znajdujące się na północy kraju miasto Cap Haitien. Założono jest już na początku 1670 roku jako Cap-Français (początkowo było stolicą francuskiej kolonii Haiti). Kolejnym punktem, który koniecznie powinien znaleźć się na trasie naszego wyjazdu jest Milot w pobliżu którego znajduje się słynna twierdza Citadelle La Ferrière oraz pałac Sans-Souci (oba te zabytki wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Podróżowanie to rzecz jasna nie tylko zabytki i historia, ale i lokalne zwyczaje oraz kuchnia, która z pewnością zaspokoi podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h