Indonezja

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Indonezja jest państwem wyspiarskim (czyli państwem w całości położonym na grupie wysp) zlokalizowanym w Azji Południowo-Wschodniej oraz Oceanii. Wszystkich wysp należących do Indonezji jest ponad siedemnaście tysięcy (z czego zamieszkałych jest jedynie około sześć tysięcy), leżą one pomiędzy Oceanem Spokojnym, a Oceanem Indyjskim.
W Indonezji dominuje religia islamska, pozostałe religie to Chrześcijaństwo, Buddyzm czy Konfucjanizm. Używa się tu ponad 550 języków i dialektów. Słowo „różnorodność” (jak można zauważyć) jest słowem najlepiej opisującym tę część świata, ponieważ niewiele jest tak zróżnicowanych kulturowo oraz geograficznie miejsc na świecie. Najbardziej popularne wyspy Indonezji to Nowa Gwinea, Borneo, Sumatra, Jawa, Bali czy Komodo. Ta ostatnia znana jest przede wszystkim dzięki zamieszkującym ją waranom z Komodo- jaszczurkom, cechującym się nie tylko zdolnością nurkowania czy jednopłciowego rozmnażania w trudnych warunkach, ale także inteligencją (prawdopodobnie potrafią one odróżniać swoich opiekunów od innych, rozumieją mało złożone polecenia). Inne zwierzęta występujące na obszarze Indonezji to orangutany, skoczne małpy, poskoczki mułowe czy różnorodne owady, a także słonie indyjskie, nosorożce jawajskie, bawoły czy niedźwiedzie malajskie.
Flora także cechuje się różnorodnością i bogactwem- w lasach pokrywających ponad 60% Indonezji występuje około 35 tysięcy gatunków roślin (drzew, paproci czy lian).
Rozmaitość nie dotyczy tylko roślin i zwierząt, ale także miast.  Dżakarta (stolica Indonezji) pełna jest wielorakich atrakcji turystycznych. Znajduje się w niej wiele muzeów (m.in.  Muzeum Narodowe, Muzeum Wayang czy Muzeum Morskie), katedr, meczetów (meczet Al Alhar Grand, meczet Baitul Ihsan, meczet Sunda Kelapa Grand), pomników czy restauracji wypełnionych zapachem ryżu, kurczaka i świeżych sosów. Wyspy Indonezji (podobnie jak jej stolica) także oferują zapierające dech w piersiach widoki oraz miejsca- pałace (np. Pałac Wodny Taman Ujung na wyspie Bali czy Pałac Maimun na wyspie Sumatra), wulkaniczne kratery (Kawah Ijen na wyspie Jawa), parki narodowe, jaskinie (wyspa Borneo), jeziora czy szczyty gór.

Zauważ- atrakcji w tym kraju jest mnóstwo. Nie chciałbyś chyba pominąć niczego ważnego? Mamy więc dla Ciebie propozycję, my ją zaplanujemy, a Ty będziesz czerpał z podróży garściami. Kuszące? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to wyjedź z nami, a my zrobimy wszystko, aby Twoja podróż do Indonezji była podróżą wyjątkowo ciekawą i niezapomnianą. 

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
  Zobacz wpisy na naszym blogu:

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h