Kuba

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Kuba to wyspiarskie państwo w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim. Jest to kraj, który ma do zaoferowania odwiedzającym gorący klimat, tropikalne plaże i gorący temperament mieszkańców. Niezwykły klimat wyspy jest zaklęty w kolonialnych miasteczkach, rytmach salsy i zadymionych cygarami knajpkach.

Wycieczka na Kubę często rozpoczyna się w Hawanie – stolicy kraju. Hawana to idealne miasto na szwędanie się po starych uliczkach, gdzie co rusz można zrobić przerwę i przysiąść w lokalnej knajpce z muzyką na żywo. Warto także dodać, że ulice Hawany są pełne starych, połyskujących w blasku słońca, amerykańskich samochodów.

Kubańskie miasteczka są pełne kolonialnych pereł architektonicznych. Z tego powodu warto na przykład odwiedzić Santiago de Cuba. Na miejscu warto zobaczyć wpisaną na listę UNESCO twierdzę San Pedro de la Roca oraz rezerwat przyrody Baconao. Zwiedzając Kubę nie sposób pominąć Trinidadu – kolonialnego miasta, w którego sąsiedzctwie znajdziemy dawne rozległe plantacje trzciny cukrowej oraz Doliny Viñales, związanej z produkcją tytoniu.

Podróż na Kubę to również świetna okazja do spróbowania lokalnych trunków. Kuba słynie z produkcji rumu, którego w każdej knajpce można spróbować w formie słynnych drinków: cuba libre, czy mojito. Na wyspie znajdują się również rozległe plantacje tytoniu, gdyż cygara to główny produkt eksportowy Kuby.

Kuba to niesamowity kraj, więc jeśli chcecie go poznać i dać porwać się gorącym rytmom salsy, to już dziś zapraszamy na wyjazd na Kubę z naszym biurem podróży!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Warto wiedzieć

  Dokumenty wjazdowe/wizy

  Obywatele RP: wjazd na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy) oraz Karty Turysty. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem.

  Pogoda

  Kuba leży w klimacie tropikalnym. Najlepszym terminem na odwiedziny wyspy to okres od listopada do maja. Panująca wtedy pora sucha zapewnia nam średnie temperatury 23-26 stopni. Najgoręcej na wyspie jest od maja do października, kiedy średnia temperatura wynosi powyżej 30 stopni, a dodatkowo panuje znacznie wyższa wilgotność.

  Czas

  -5 godzin w stosunku do czasu letniego w Polsce, – 6 godzin w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

  Język

  Językiem urzędowym jest język hiszpański. Z niektórymi młodymi można też próbować dogadać się po angielsku.

  Religia

  Większość mieszkańców Kuby to katolicy, jednak oficjalnie państwo jest świeckie.

  Waluta/płatności

  Na Kubie funkcjonują dwie waluty: CUC – peso wymienialne oraz CUP – peso nacjonalne. Turyści za większość usług (noclegi, restauracje) płacą w CUC. W CUP możemy opłacić drobne przekąski z przydrożnych budek. Najlepiej brać ze sobą na miejsce EURO i wymieniać na lokalną walutę.

  WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE

  Gniazdka wg standardu amerykańskiego, więc nasze wtyczki wymagają użycia przejściówek. Można je kupić przez internet (koszt około 2-5 zł).

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h