Togo

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Togo (a bardziej oficjalnie Republika Togijska) to jedno z państw Afryki Zachodniej. Leży nad Zatoką Gwinejską granicząc z trzema innymi afrykańskimi krajami: Ghaną, Burkina Faso i Beninem. Obszar dzisiejszego Togo odkryty został przez Portugalczyków, a w okresie I wojny światowej Togo stało się kolonią francuską (niepodległość od Francji kraj uzyskał w 1960 roku, dlatego to właśnie ten rok pełni bardzo ważną rolę w historii tego państwa). Jednostką monetarną jest frank CFA, a na czele kraju stoi prezydent. Językiem urzędowym jest język francuski, co jest niejako pozostałością po czasach kolonialnych. Z powodu bardzo zróżnicowanej struktury etnicznej język ten nie jest jednak jedynym, którym posługują się mieszkańcy – teren Togo zamieszkują różnorodne grupy etniczne posługujące się rozmaitymi językami: ewe, mobae, joruba, kabije i wieloma innymi. Jeśli chodzi o religie to najczęściej wyznawane są chrześcijaństwo, religie etniczne (i animizm) oraz islam. W kraju tym warto odwiedzić stolicę czyli Lomé (która jest głównym ośrodkiem administracyjnym i jednocześnie najważniejszym portem państwa) czy Sokode. Aby wtopić się w miejscową atmosferę wystarczy odwiedzić niektóre z lokalnych bazarów – słyną one z oryginalnego rękodzieła, które nawiązuje do wierzeń i tradycji mieszkańców. Warto też wiedzieć, że to właśnie w Togo znajduje się jeden z największych rynków Voodoo na świecie, a sam kult Voodoo odgrywa bardzo ważną rolę w życiu dużej części Togijczyków. To wszystko razem wzięte sprawia, że dzięki wyprawie do Togo możemy zetknąć się z całkowicie inną kulturą i praktykami. Czy nie za to uwielbiamy podróżowanie?

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h