Togo

Togo (a bardziej oficjalnie Republika Togijska) to jedno z państw Afryki Zachodniej. Leży nad Zatoką Gwinejską granicząc z trzema innymi afrykańskimi krajami: Ghaną, Burkina Faso i Beninem. Obszar dzisiejszego Togo odkryty został przez Portugalczyków, a w okresie I wojny światowej Togo stało się kolonią francuską (niepodległość od Francji kraj uzyskał w 1960 roku, dlatego to właśnie ten rok pełni bardzo ważną rolę w historii tego państwa). Jednostką monetarną jest frank CFA, a na czele kraju stoi prezydent. Językiem urzędowym jest język francuski, co jest niejako pozostałością po czasach kolonialnych. Z powodu bardzo zróżnicowanej struktury etnicznej język ten nie jest jednak jedynym, którym posługują się mieszkańcy – teren Togo zamieszkują różnorodne grupy etniczne posługujące się rozmaitymi językami: ewe, mobae, joruba, kabije i wieloma innymi. Jeśli chodzi o religie to najczęściej wyznawane są chrześcijaństwo, religie etniczne (i animizm) oraz islam. W kraju tym warto odwiedzić stolicę czyli Lomé (która jest głównym ośrodkiem administracyjnym i jednocześnie najważniejszym portem państwa) czy Sokode. Aby wtopić się w miejscową atmosferę wystarczy odwiedzić niektóre z lokalnych bazarów – słyną one z oryginalnego rękodzieła, które nawiązuje do wierzeń i tradycji mieszkańców. Warto też wiedzieć, że to właśnie w Togo znajduje się jeden z największych rynków Voodoo na świecie, a sam kult Voodoo odgrywa bardzo ważną rolę w życiu dużej części Togijczyków. To wszystko razem wzięte sprawia, że dzięki wyprawie do Togo możemy zetknąć się z całkowicie inną kulturą i praktykami. Czy nie za to uwielbiamy podróżowanie?

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h