Mongolia

Mongolia jest jednym z największych krajów położonych w Azji. Na jej terenie znajduje się Pustynia Gobi, która zamieszkiwana jet przez rzadkie gatunki zwierząt, wśród których można na przykład wymienić niedźwiedzie himalajskie, świstaki himalajskie, konie Przewalskiego oraz baktriany. W trakcie jej odkrywania, z pewnością warto także zobaczyć wyżyny i góry Ałtaj znajdujące się w północnej części kraju.

Będąc w Mongolii warto także odwiedzić Ułan Bator – stolicę kraju i centrum życia gospodarczego. Do największych atrakcji miasta należą: buddyjski klasztor Gandan oraz pałac zimowy Bogdo-Gegena.

Warto także zajrzeć do Karakorum – historycznej stolicy państwa założonego przez Czyngis Chana. Na miejscu warto zobaczyć jeden z najstarszych klasztorów lamajskich – Erdenedzuu chijd. Innymi ciekawymi atrakcjami są: park narodowy Gorchi-Tereldż, góry Chentej, a także wpisana na listę UNESCO dolina rzeki Orchon.

Jak widać, Mongolia jest niesamowitym krajem, pełnym niezwykłych atrakcji, przyrody i gościnnych mieszkańców, więc jeśli chcecie ją poznać, to zapraszamy na podróż do Mongolii z naszym biurem podróży!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
  Zobacz wpisy na naszym blogu:

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h