Jemen

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Jemen (oficjalnie Republika Jemeńska) to jedno z państw leżące w południowo-zachodniej Azji na Półwyspie Arabskim. Kraj ten graniczy z dwoma państwami – Arabią Saudyjską (od północy) oraz z Omanem (od wschodu). Od południa Jemen oblany jest wodami Morza Arabskiego (ta część Jemenu ma również dostęp do Zatoki Adeńskiej). Na zachodzie natomiast jest Morze Czerwone. Jednym z najważniejszych miast Jemenu jest Sana – największe miasto kraju będące jednocześnie jego stolicą. Innymi miastami tego państwa są Aden, Al-Mukalla, Ibb, Zamar czy Ta’izz (są to oczywiście jedne z największych miast, jednak nie jedynych, bo kraj ten zachwyca też mniejszymi miasteczkami). Językiem urzędowym Jemenu jest język arabski, walutą jest rial jemeński, a najczęściej wyznawaną religią islam. Jeśli chodzi o zamieszkującą ten kraj ludność to w przeważającej większości są to Arabowie, jednak w niektórych częściach kraju spotkać można też osoby pochodzenia europejskiego, afrykańskiego czy hinduskiego.

Podróżując po Jemenie warto zatrzymać się we wspomnianej wcześniej stolicy czyli Sana. Miasto to uważane jest za jedno z najstarszych na świecie. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj niesamowicie klimatyczne zabytkowe stare miasto, które słynie z licznych budowli (między innymi meczetów czy łaźni). Ważnym punktem na mapie Jemenu jest też Wadi Zahr (znane również jako Wadi Dahr) z jednym z najsłynniejszych budynków kraju – Dar al-Hajar. Jest to dawny pałac królewski, który powstał w latach 20 XX wieku. Warto zatrzymać się też w portowym mieście Al-Hudajda oraz w mieście Marib, które w czasach historycznych było stolicą królestwa Saba. W czasach swojej świetności Marib było bardzo ważnym przystankiem na szlaku handlowym. Podziwiać tam można ruiny wielu świątyń powstałych na cześć bóstw. Jemen słynie też z pustynnej niziny Tihama.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h