Jemen

Jemen (oficjalnie Republika Jemeńska) to jedno z państw leżące w południowo-zachodniej Azji na Półwyspie Arabskim. Kraj ten graniczy z dwoma państwami – Arabią Saudyjską (od północy) oraz z Omanem (od wschodu). Od południa Jemen oblany jest wodami Morza Arabskiego (ta część Jemenu ma również dostęp do Zatoki Adeńskiej). Na zachodzie natomiast jest Morze Czerwone. Jednym z najważniejszych miast Jemenu jest Sana – największe miasto kraju będące jednocześnie jego stolicą. Innymi miastami tego państwa są Aden, Al-Mukalla, Ibb, Zamar czy Ta’izz (są to oczywiście jedne z największych miast, jednak nie jedynych, bo kraj ten zachwyca też mniejszymi miasteczkami). Językiem urzędowym Jemenu jest język arabski, walutą jest rial jemeński, a najczęściej wyznawaną religią islam. Jeśli chodzi o zamieszkującą ten kraj ludność to w przeważającej większości są to Arabowie, jednak w niektórych częściach kraju spotkać można też osoby pochodzenia europejskiego, afrykańskiego czy hinduskiego.

Podróżując po Jemenie warto zatrzymać się we wspomnianej wcześniej stolicy czyli Sana. Miasto to uważane jest za jedno z najstarszych na świecie. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj niesamowicie klimatyczne zabytkowe stare miasto, które słynie z licznych budowli (między innymi meczetów czy łaźni). Ważnym punktem na mapie Jemenu jest też Wadi Zahr (znane również jako Wadi Dahr) z jednym z najsłynniejszych budynków kraju – Dar al-Hajar. Jest to dawny pałac królewski, który powstał w latach 20 XX wieku. Warto zatrzymać się też w portowym mieście Al-Hudajda oraz w mieście Marib, które w czasach historycznych było stolicą królestwa Saba. W czasach swojej świetności Marib było bardzo ważnym przystankiem na szlaku handlowym. Podziwiać tam można ruiny wielu świątyń powstałych na cześć bóstw. Jemen słynie też z pustynnej niziny Tihama.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h