Portugalia

Portugalia to jedno z państw Europy leżące w południowej jej części. Od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią, natomiast od zachodu i południa Portugalia oblana jest wodami Oceanu Atlantyckiego (co sprawia, że jest najdalej wysuniętym na zachód europejskim państwem). Stolicą, a zarazem największym miastem kraju jest Lizbona. Wielu uważa ją za jedno z najpiękniejszych miast całej Europy (nie bez powodu, gdyż Lizbona zachwyca swoim klimatem i zabytkami). Innym ważnym punktem na mapie Portugalii jest też Porto – druga co do wielkości metropolia kraju. Portugalia jest też częstym kierunkiem wypraw pielgrzymkowych, gdyż to właśnie tutaj znajduje się miasto Fatima.
Do Portugalii przynależą też dwa archipelagi wysp Oceanu Atlantyckiego – Azory i Madera. Na pierwszy z nich składa się dziewięć wysp wulkanicznych (między innymi São Miguel, Pico, Flores czy Faial). Drugi natomiast obejmuje 3 grupy wysp.
Portugalia słynie z wyśmienitej kuchni i światowej klasy win. To tutaj narodziło się wielu wybitnych artystów co sprawia, że Portugalia jest krajem z bardzo wysokim potencjałem artystycznym. Zachwycające jest nie tylko portugalskie kino, ale też literatura czy muzyka. Istotne są również walory przyrodnicze i architektoniczne tego kraju, które z pewnością sprawiają, że Portugalia to państwo, którego nie chce się po przyjeździe opuszczać.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h