Portugalia

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Portugalia to jedno z państw Europy leżące w południowej jej części. Od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią, natomiast od zachodu i południa Portugalia oblana jest wodami Oceanu Atlantyckiego (co sprawia, że jest najdalej wysuniętym na zachód europejskim państwem). Stolicą, a zarazem największym miastem kraju jest Lizbona. Wielu uważa ją za jedno z najpiękniejszych miast całej Europy (nie bez powodu, gdyż Lizbona zachwyca swoim klimatem i zabytkami). Innym ważnym punktem na mapie Portugalii jest też Porto – druga co do wielkości metropolia kraju. Portugalia jest też częstym kierunkiem wypraw pielgrzymkowych, gdyż to właśnie tutaj znajduje się miasto Fatima.
Do Portugalii przynależą też dwa archipelagi wysp Oceanu Atlantyckiego – Azory i Madera. Na pierwszy z nich składa się dziewięć wysp wulkanicznych (między innymi São Miguel, Pico, Flores czy Faial). Drugi natomiast obejmuje 3 grupy wysp.
Portugalia słynie z wyśmienitej kuchni i światowej klasy win. To tutaj narodziło się wielu wybitnych artystów co sprawia, że Portugalia jest krajem z bardzo wysokim potencjałem artystycznym. Zachwycające jest nie tylko portugalskie kino, ale też literatura czy muzyka. Istotne są również walory przyrodnicze i architektoniczne tego kraju, które z pewnością sprawiają, że Portugalia to państwo, którego nie chce się po przyjeździe opuszczać.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h