Izrael

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Izrael to jedno z państw Bliskiego Wschodu. Położone jest w Azji Zachodniej na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Zamieszkują je w szczególności Żydzi (jest ich najwięcej) oraz Arabowie. Co prawda, Izrael jest państwem wyznaniowym, a główną religią jest judaizm, jednak na jego terenie znajdują się także wyznawcy islamu, chrześcijaństwa czy bahaizmu, co sprawia, że różnorodność i wielokulturowość są obecne na każdym kroku.

Izrael podzielony jest na sześć dystryktów: Dystrykt Hajfa, Dystrykt Centralny, Dystrykt Tel Awiw, Dystrykt Jerozolima, Dystrykt Południowy oraz Dystrykt Judea i Samaria. Największym miastem (a zarazem stolicą Dystryktu Jerozolima) jest Jerozolima. Znajdują się w niej liczne zabytki ważne dla wyznawców wyżej wspomnianych religii. Są to m.in. Bazylika Grobu Świętego, Ściana Płaczu czy Góra Oliwna (na szczycie oraz zboczach której zlokalizowane są świątynie takie jak: cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego, Kościół Viri Galilei, Kościół Pater Noster, Kościół Dominus Flevit oraz Grób Najświętszej Marii Panny). Wzgórze Świątynne (wraz z zabytkową Kopułą na Skale oraz meczem Al-Aksa) znajdujące się nieopodal otaczają mury wzniesione przez tureckiego Sułtana Sulejmana w XVI wieku.
Zaskakująca dla zwiedzających może być inna część Jerozolimy- Giwat Ram. Po zwiedzaniu Starego Miasta możemy poczuć lekkie zdziwienie i zmieszanie, gdy przemieścimy się w nowoczesny rejon, pełen okazałych gmachów rządowych (sądów, parlamentów) czy postępowo zaprojektowanych i stworzonych muzeów (Muzeum Ziem Biblijnych czy Muzeum Izraela) i instytutów (m.in. Yad Vashem-Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu).
Izrael to nie tylko wiele wartych obejrzenia miejsc, to także pyszne i charakterystyczne tylko dla tej części świata jedzenie– hummus, falafel czy chałwa. Lokalne targi pełne mieszkańców sprzedających soczyste owoce i warzywa czy świeżo wyciskane soki skuszą każdego przechodzącego obok nich.

Prezydentem Izraela od 1952 roku mógł być Albert Einstein. Propozycję tę jednak odrzucił, czego z pewnością żałował. Nie popełnij podobnego błędu do niego i wyjedź z nami do Izraela, bo nie wiesz, czy nie spotka Cię tam coś, co zmieni Twoje życie na zawsze 🙂

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h