Izrael

Izrael to jedno z państw Bliskiego Wschodu. Położone jest w Azji Zachodniej na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Zamieszkują je w szczególności Żydzi (jest ich najwięcej) oraz Arabowie. Co prawda, Izrael jest państwem wyznaniowym, a główną religią jest judaizm, jednak na jego terenie znajdują się także wyznawcy islamu, chrześcijaństwa czy bahaizmu, co sprawia, że różnorodność i wielokulturowość są obecne na każdym kroku.

Izrael podzielony jest na sześć dystryktów: Dystrykt Hajfa, Dystrykt Centralny, Dystrykt Tel Awiw, Dystrykt Jerozolima, Dystrykt Południowy oraz Dystrykt Judea i Samaria. Największym miastem (a zarazem stolicą Dystryktu Jerozolima) jest Jerozolima. Znajdują się w niej liczne zabytki ważne dla wyznawców wyżej wspomnianych religii. Są to m.in. Bazylika Grobu Świętego, Ściana Płaczu czy Góra Oliwna (na szczycie oraz zboczach której zlokalizowane są świątynie takie jak: cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego, Kościół Viri Galilei, Kościół Pater Noster, Kościół Dominus Flevit oraz Grób Najświętszej Marii Panny). Wzgórze Świątynne (wraz z zabytkową Kopułą na Skale oraz meczem Al-Aksa) znajdujące się nieopodal otaczają mury wzniesione przez tureckiego Sułtana Sulejmana w XVI wieku.
Zaskakująca dla zwiedzających może być inna część Jerozolimy- Giwat Ram. Po zwiedzaniu Starego Miasta możemy poczuć lekkie zdziwienie i zmieszanie, gdy przemieścimy się w nowoczesny rejon, pełen okazałych gmachów rządowych (sądów, parlamentów) czy postępowo zaprojektowanych i stworzonych muzeów (Muzeum Ziem Biblijnych czy Muzeum Izraela) i instytutów (m.in. Yad Vashem-Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu).
Izrael to nie tylko wiele wartych obejrzenia miejsc, to także pyszne i charakterystyczne tylko dla tej części świata jedzenie– hummus, falafel czy chałwa. Lokalne targi pełne mieszkańców sprzedających soczyste owoce i warzywa czy świeżo wyciskane soki skuszą każdego przechodzącego obok nich.

Prezydentem Izraela od 1952 roku mógł być Albert Einstein. Propozycję tę jednak odrzucił, czego z pewnością żałował. Nie popełnij podobnego błędu do niego i wyjedź z nami do Izraela, bo nie wiesz, czy nie spotka Cię tam coś, co zmieni Twoje życie na zawsze 🙂

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h