Islandia

Islandia to państwo położone w Europie Północnej leżące na granicy Morza Arktycznego i Oceanu Atlantyckiego. Dzięki wyjątkowemu, wyżynno-górzystemu położeniu utworzono na jej obszarze liczne parki krajobrazowe, będące gratką dla niejednego odwiedzającego. Znajduje się tu m.in. największy Park Narodowy w Europie- Vatnajökull (na którego powierzchni występuje niezwykły lodowiec o tej samej nazwie). Ale Islandia to jednak nie tylko lód i chłód (a często to właśnie takie są pierwsze skojarzenia z nią związane). Jest wręcz przeciwnie. Posiada ona na swoim terenie wiele czynnych wulkanów: m.in. Heklę, Katlę czy Hvannadalshnúkur (wulkan będący jednocześnie najwyższym szczytem kraju). Oprócz nich występują tu liczne gorące źródła czy gejzery.

Stolicą, a zarazem głównym miastem kraju jest pełen kolorów Reykiavik, w którym oprócz licznych zabytków (budynek Perlan, kościół Hallgrímskirkja, pomniki)  i punktów widokowych (Moody Reykjanes i Esja) zgromadzone są muzea, teatry czy słynne sale koncertowe. Po zwiedzaniu tych miejsc możemy wsiąść w 30-minutową podróż w stronę raju. I nie ma w tym stwierdzeniu nadużycia, ponieważ Islandia to także kompleks Blue Lagoon– geotermalne spa umieszczone na liście „25 Cudów Świata” przez National Geographic. Nie bez powodu- znajdujące się wokół bajkowe widoki i niezapomniane krajobrazy sprawiają, że każdy z nas może poczuć się przez chwilę jak w niebie…

Jeśli chodzi o islandzką kuchnię to może bywa ona nietypowa, ale jednocześnie jest bardzo interesująca. Będąc w Islandii mamy okazję spróbować specjałów typowych dla  tamtej części świata, m.in. są to hákarl, czyli sfermentowane mięso rekina, selshreifar – kwaszone płetwy foki albo harðfiskur, czyli ryby suszone na świeżym powietrzu. Nie należy jednak zapominać, że Islandia to oprócz tego także świeże ryby (łososie, halibuty, pstrągi) czy baranina oraz jagnięcina, z których dania serwowane gościom zachwycą niejedno (nawet bardzo wybredne) podniebienie.

Krajobrazy, kuchnia, rośliny i zwierzęta (owce, renifery, foki) Islandii sprawiają, że słowem najlepiej określającym to miejsce jest „magia”. Wyjedź z naszym biurem podróży, a poczujesz się  w pełni „zaczarowany”. 

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h