Islandia

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Islandia to państwo położone w Europie Północnej leżące na granicy Morza Arktycznego i Oceanu Atlantyckiego. Dzięki wyjątkowemu, wyżynno-górzystemu położeniu utworzono na jej obszarze liczne parki krajobrazowe, będące gratką dla niejednego odwiedzającego. Znajduje się tu m.in. największy Park Narodowy w Europie- Vatnajökull (na którego powierzchni występuje niezwykły lodowiec o tej samej nazwie). Ale Islandia to jednak nie tylko lód i chłód (a często to właśnie takie są pierwsze skojarzenia z nią związane). Jest wręcz przeciwnie. Posiada ona na swoim terenie wiele czynnych wulkanów: m.in. Heklę, Katlę czy Hvannadalshnúkur (wulkan będący jednocześnie najwyższym szczytem kraju). Oprócz nich występują tu liczne gorące źródła czy gejzery.

Stolicą, a zarazem głównym miastem kraju jest pełen kolorów Reykiavik, w którym oprócz licznych zabytków (budynek Perlan, kościół Hallgrímskirkja, pomniki)  i punktów widokowych (Moody Reykjanes i Esja) zgromadzone są muzea, teatry czy słynne sale koncertowe. Po zwiedzaniu tych miejsc możemy wsiąść w 30-minutową podróż w stronę raju. I nie ma w tym stwierdzeniu nadużycia, ponieważ Islandia to także kompleks Blue Lagoon– geotermalne spa umieszczone na liście „25 Cudów Świata” przez National Geographic. Nie bez powodu- znajdujące się wokół bajkowe widoki i niezapomniane krajobrazy sprawiają, że każdy z nas może poczuć się przez chwilę jak w niebie…

Jeśli chodzi o islandzką kuchnię to może bywa ona nietypowa, ale jednocześnie jest bardzo interesująca. Będąc w Islandii mamy okazję spróbować specjałów typowych dla  tamtej części świata, m.in. są to hákarl, czyli sfermentowane mięso rekina, selshreifar – kwaszone płetwy foki albo harðfiskur, czyli ryby suszone na świeżym powietrzu. Nie należy jednak zapominać, że Islandia to oprócz tego także świeże ryby (łososie, halibuty, pstrągi) czy baranina oraz jagnięcina, z których dania serwowane gościom zachwycą niejedno (nawet bardzo wybredne) podniebienie.

Krajobrazy, kuchnia, rośliny i zwierzęta (owce, renifery, foki) Islandii sprawiają, że słowem najlepiej określającym to miejsce jest „magia”. Wyjedź z naszym biurem podróży, a poczujesz się  w pełni „zaczarowany”. 

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h