Tajwan

Tajwan to jedno z państw Azji Wschodniej. Zajmuje obszar wyspy Tajwan u wybrzeży Chińskiej Republiki Ludowej. Znany jest też pod nazwą Chiński Tajpej i jest jednym z krajów nieuznawanych na arenie międzynarodowej.

Tajwan jest krajem należącym do grupy tzw. azjatyckich tygrysów, co oznacza, że jest państwem wysoko rozwiniętym (gospodarczo i przemysłowo). Istotną rolę w gospodarce Tajwanu odgrywają przemysł elektroniczny, chemiczny oraz motoryzacyjny. Co ciekawe, Tajwan jest też światowym centrum produkcji.. rowerów. Dla kraju ważny jest również przemysł związany z produktami IT.

Urzędowym językiem Tajwanu jest język chiński. Obowiązującą walutą jest nowy dolar tajwański, a najczęściej wyznawanymi religiami są konfucjanizm, taoizm i buddyzm. Stolicą Tajwanu jest miasto Tajpej, które słynie z wielu świątyń, Narodowego Muzeum Pałacowego oraz wieżowca Taipei 101, który zaliczany jest do najwyższych budynków świata (mierzy ponad 500 metrów wysokości). Innymi ważnymi miastami na mapie Tajwanu są Lukong (klimatyczne miasteczko z orientalnym klimatem i pyszną, różnorodną kuchnią) czy miasto Taizhong. Wielbiciele zapierających dech w piersiach widoków również się nie zawiodą podróżą do Tajwanu. To właśnie tutaj znajduje się słynny rezerwat przyrody Alishan, gdzie podziwiać można bajkowe pejzaże. Na uwagę zasługuje też Park Narodowy Kenting zachwycający nadmorskimi widokami.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h