Kambodża

Kambodża to niewielkie państwo w południowo-wschodniej Azji, które chyba większości jednoznacznie kojarzy się z kompleksem Angkor. To również miejsce pełne rajskich plaż i nieodkrytych lasów tropikalnych.

Największą atrakcję Kambodży stanowi Angkor – obecnie rozległy park archeologiczny, niegdyś największe miasto świata. Kompleks wypełniają pozostałości kolejnych stolic państwa Khmerów, które zachwycą każdego przybysza. Tropikalne deszcze w tej części świata sprawiły, że do dziś przetrwały tylko niektóre budynki – przede wszystkim świątynie, jak na przykład Angkor Wat i Bayon.

Równie ciekawe jest miasto Phnom Penh – stolica Kambodży, w której napotkamy ślady okrutnego reżimu Czerwonych Khmerów, jak choćby więzienie S-21 czy Pola Śmierci.

Zwiedzając Kambodżę nie sposób pominąć małych miasteczek, w których możemy zobaczyć kolonialną architekturę, poczuć klimat Azji oraz podglądać życie lokalnych mieszkańców. Kambodża w większości zamieszkiwana jest przez Khmerów, którzy są serdeczni, ale i ciekawi przybyszów z innego świata.

Podczas podróży do Kambodży warto także spróbować lokalnej kuchni, której wyjątkowym przysmakiem jest grillowany pająk. Miłośnicy mniej egzotycznego jedzenia również znajdą tutaj coś dla siebie – kuchnia kambodżańska oferuje wiele dań z ryżem oraz masę owoców.

Kambodża to fascynujący i wciąż jeszcze nieodkryty kraj, więc jeśli chcecie go poznać, to już dziś zapraszamy do odkrywania Kambodży z nami!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h