Honduras

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Honduras to jedno z państw Ameryki Środkowej leżące pomiędzy Morzem Karaibskim, a Oceanem Spokojnym. W jego skład wchodzi (między innymi) osiem wysp zwanych Bay Islands: Roatán, Guanaja, Útila, Barbaretta, Morat, Santa Helena, Menor, Grande. Każda z nich jest wyjątkowa na swój sposób. Tropikalny klimat i oblewające je lazurowe morze sprawiają, że pobytu na ich terenie nie da się zapomnieć.

Rafa koralowa Hondurasu (druga co do wielkości na świecie) w przeszłości była zmorą dla żeglarzy czy piratów, ponieważ uszkadzała i zatrzymywała niejeden statek. Obecnie stanowi ona nieodzowny atut oraz atrakcję tego miejsca.  Któż nie marzy o nurkowaniu w przejrzystej, ciepłej wodzie (26-30 stopni Celsjusza) oraz podziwianiu podwodnych ogrodów koralowych? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista. Dodatkowo, nurkując możemy przyjrzeć się z bliska żółwiom, murenom, krewetkom czy wielkim rybom, a po wyjściu na brzeg podziwiać bawiące się delfiny.

Oprócz roślin (niezliczona ilość plantacji bananów oraz kawy) i zwierząt na uwagę zasługują wyjątkowe zabytki. Jednym z nich z pewnością są ruiny Copán– stolicy państwa Majów nazywane dziś „Atenami Nowego Świata”. W mieście tym warto zobaczyć „Schody Hieroglifów”, na których stopniach wyryto ponad 2500 tys. symboli pisma hieroglificznego.
Wyżynno-górskie usytuowanie sprawiło, że na terenie Hondurasu powstały liczne parki krajobrazowe i narodowe, m.in. parki Santa Barbara czy Azul Mámbar. Te akurat utworzone zostały wokół jeziora Yojoa, które powstało w sposób naturalny, pomiędzy dwoma wygasłymi szczytami wulkanów. W parkach tych znowu będziemy mieli szansę podejrzeć zwierzęta w ich naturalnym środowisku (małpy, oceloty, papugi, tangary czy czaple).

Okoliczne lasy równikowe, wodospad Pulhapanzak, jaskinia Taulebe czy liczne dżungle są kolejnymi powodami dla których warto odwiedzić urzekający (a jednocześnie nie przesadnie skomercjalizowany) Honduras. Znajdą w nim ukojenie nie tylko osoby uwielbiające odpoczynek na białych, piaskowych plażach, ale także Ci najbardziej wymagający i żądni tropikalnych przygód odwiedzający.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h