Niger

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Niger to jedno z państw zachodniej części Afryki. Oficjalna nazwa tego państwa to Republika Nigru. Graniczy on między innymi z Nigerią, Beninem, Burkina Faso czy Algierią (w przypadku Algierii granica jest najdłuższa). Walutą obowiązującą w Nigrze jest frank CFA, a językiem urzędowym jest język francuski (w 1960 roku Niger uzyskał niepodległość od Francji). Nazwa Nigru państwa pochodzi od przepływającej przez niego rzeki Niger.

Stolicą Nigru jest miasto Niamey, które uważane jest za centrum przemysłowe, handlowe, kulturalne i naukowe kraju. To tutaj znajduje się słynny uniwersytet. Warto odwiedzić też znajdujące się tutaj miejscowe muzeum z niesamowicie bogatą kolekcją różnorodnych zbiorów, znalezisk archeologicznych, lokalnych strojów czy instrumentów. Niamey słynie też z Wielkiego Meczetu. W Nigrze oprócz stolicy warto odwiedzić też miasta takie jak Zinder czyli drugie pod względem miasto kraju czy leżące w oazie miasto Agadez, które słynie z pałacu Sułtana.

Niger jest krajem leżącym na terenie Sahary. Jeśli chcemy w pełni skorzystać z pustynnych uroków tego państwa warto udać się w kierunku znajdującej się w południowej części Sahary wyżyny Air. Podziwiać tu można liczne stanowiska archeologiczne pochodzące nawet z okresu od VI-II tysiąclecia p.n.e. oraz skały prekambryjskie.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h