Kazachstan

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Kazachstan jest bardzo dużym powierzchniowo państwem Azji Środkowej, w granicach którego znajduje się zarówno depresja nadkaspijska, jak i wysokogórskie grzbiety Ałtaju i Tien-szanu. Na terenie Kazachstanu leżą także jeziora, których nazwy z pewnością wszystkim są dobrze znane, a są to: Jezioro Bałchasz, Jezioro Aralskie i Morze Kaspijskie.

Bardzo cenną atrakcją Kazachstanu jest rezerwat archeologiczny Tamgały, którego zadaniem jest ochrona ponad 5000 rysunków naskalnych pochodzących z epoki brązu. Rezerwat ten został doceniony na arenie międzynarodowej za sprawą wpisu na listę UNESCO.

Będąc w Kazachstanie warto odwiedzić stolicę tego kraju – Astanę. A w trakcie zwiedzania miasta koniecznie trzeba zobaczyć wieżę widokową Bajterek, Piramidę Pokoju i Pojednania oraz Chan Szatyr, które jest największym centrum rozrywkowo-handlowym w Azji Środkowej.

Przy okazji wizyty w Kazachstanie warto również odwiedzić Kanion Szaryński, mauzoleum Ahmeda Chodży Jesewi, a także miasto Taraz z mauzoleum Aulie-Ata i pozostałościami średniowiecznego miasta.

Zwiedzając Kazachstan nie można nie zajrzeć do Ałmaty, czyli miasta, w którym warto zobaczyć wzgórze Kok Tobe ze słynną wieżą telewizyjną oraz Sobór Wniebowstąpienia Pańskiego.

Natomiast wszystkim wielbicielom dzikiej natury z pewnością przypadnie do gustu Park Narodowy Altyn-Emel, w którym chronione są rzadkie gatunki ptaków. Jak widać, Kazachstan to wspaniały kraj, pełen uśmiechniętych mieszkańców, więc jeśli chcecie go odwiedzić, to już dziś zapraszamy na wyjazd do Kazachstanu z naszym biurem podróży!

Warto wiedzieć

Dokumenty wjazdowe/wizy

Obywatele RP nie są objęci obowiązkiem wizowym, jeśli udają się do Kazachstanu na okres pobytu do 30 dni. Wjeżdżają oni do tego kraju na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu).

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h