Syria

Syria (oficjalnie Syryjska Republika Arabska) to jeden z krajów Bliskiego Wschodu. Państwo to graniczy z Turcją (w przypadku tego kraju granica jest najdłuższa), Irakiem, Jordanią, Libanem i Izraelem. Syria ma też dostęp do Morza Śródziemnego, a na swoim terenie oprócz nizin i gór ma też część słynnej Pustyni Syryjskiej. Językiem urzędowym kraju jest język arabski, głową państwa prezydent, a walutą funt syryjski. Jeśli chodzi o mieszkańców to ponad 90% mieszkańców Syrii to Arabowie. Stolicą kraju jest Damaszek (jest to drugie co do wielkości miasto Syrii zaraz po Aleppo). Co ciekawe, jest ono jednym z najstarszych miast rejonu Morza Śródziemnego, a wzmianki o nim pochodzą już z XV wieku p.n.e. Z racji swojej długiej, choć często niełatwej, burzliwej historii Damaszek słynie z imponujących zabytków – do najważniejszych należą z pewnością Wielki Meczet Umajjadów. Jest to najbardziej znacząca świątynia Syrii i czwarta co do ważności budowla dla wyznawców islamu, których w Syrii jest przeważająca większość. Na uwagę zasługuje też zabytkowa cytadela, liczne medresy, pałac czy muzeum. Damaszek słynie też z produkcji jedwabiu oraz z wytwarzania słynnych na całym świecie fajansów damasceńskich (wyrobów z ceramiki). Inne ważne miasta Syrii to Aleppo czy Hims.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h