Albania

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Albania to państwo leżące na Półwyspie Bałkańskim w południowej części Europy. Kraj ten nazywany oficjalnie Republiką Albanii sąsiaduje z Czarnogórą, Grecją (w przypadku tego kraju granica jest najdłuższa), Kosowem oraz Macedonią Północną. Oprócz tego od zachodu Albania ma dostęp do Morza Adriatyckiego, a na południowym zachodzie oblana jest wodami Morza Jońskiego. Mieszkańcy Albanii w większości wyznają islam lub chrześcijaństwo. Językiem urzędowym jest tu język albański, walutą jest LEK, a głową państwa prezydent. Jeśli chodzi o terytorium to Albania co prawda jest państwem niewielkim, jednak na swoim obszarze skrywa mnóstwo wartych uwagi podróżniczych perełek.

Stolicą i jednocześnie największym miastem Albanii jest Tirana. Leży nad trzema rzekami i jest głównym ośrodkiem przemysłowym oraz kulturowym kraju, co sprawia, że z pewnością musi się ona znaleźć w planie podróży do Albanii. Warto zobaczyć tam reprezentacyjny plac Skanderbega (bohatera narodowego) czy meczet Etham Beja. Na uwagę zasługują tu też liczne muzea, w których poznać można historię Albanii. Innymi wartymi uwagi miastami są Durres (jedno z najstarszych miast kraju), Szkodra czy leżące na wybrzeżu Adriatyku miasto Wlora. To ostatnie miejsce z pewnością przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi wypoczynku.

Albania zachwyca nie tylko miastami, ale i mniejszymi miasteczkami i wioskami. To kraj pełen zapierających dech w piersiach widoków i zielonych zakątków. Wielbiciele bajkowych górskich scenerii powinni odwiedzić wioskę Theth, a Ci, którzy uwielbiają widok przepięknie położonych jezior powinni na własne oczy zobaczyć okolice jeziora Koman. A to dopiero początek albańskich perełek, dlatego jeśli chcesz odwiedzić najpiękniejsze miejsca Albanii to wyjedź z nami w niezapomnianą podróż!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h