Albania

Albania to państwo leżące na Półwyspie Bałkańskim w południowej części Europy. Kraj ten nazywany oficjalnie Republiką Albanii sąsiaduje z Czarnogórą, Grecją (w przypadku tego kraju granica jest najdłuższa), Kosowem oraz Macedonią Północną. Oprócz tego od zachodu Albania ma dostęp do Morza Adriatyckiego, a na południowym zachodzie oblana jest wodami Morza Jońskiego. Mieszkańcy Albanii w większości wyznają islam lub chrześcijaństwo. Językiem urzędowym jest tu język albański, walutą jest LEK, a głową państwa prezydent. Jeśli chodzi o terytorium to Albania co prawda jest państwem niewielkim, jednak na swoim obszarze skrywa mnóstwo wartych uwagi podróżniczych perełek.

Stolicą i jednocześnie największym miastem Albanii jest Tirana. Leży nad trzema rzekami i jest głównym ośrodkiem przemysłowym oraz kulturowym kraju, co sprawia, że z pewnością musi się ona znaleźć w planie podróży do Albanii. Warto zobaczyć tam reprezentacyjny plac Skanderbega (bohatera narodowego) czy meczet Etham Beja. Na uwagę zasługują tu też liczne muzea, w których poznać można historię Albanii. Innymi wartymi uwagi miastami są Durres (jedno z najstarszych miast kraju), Szkodra czy leżące na wybrzeżu Adriatyku miasto Wlora. To ostatnie miejsce z pewnością przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi wypoczynku.

Albania zachwyca nie tylko miastami, ale i mniejszymi miasteczkami i wioskami. To kraj pełen zapierających dech w piersiach widoków i zielonych zakątków. Wielbiciele bajkowych górskich scenerii powinni odwiedzić wioskę Theth, a Ci, którzy uwielbiają widok przepięknie położonych jezior powinni na własne oczy zobaczyć okolice jeziora Koman. A to dopiero początek albańskich perełek, dlatego jeśli chcesz odwiedzić najpiękniejsze miejsca Albanii to wyjedź z nami w niezapomnianą podróż!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h