Norwegia

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Norwegia (urzędowo Królestwo Norwegii) to państwo leżące w Europie Północnej obejmujące w głównej mierze zachodnią i północną część Półwyspu Skandynawskiego. Oprócz tego do Norwegii przynależy też wyspa Bouveta, wyspa Jan Mayen, archipelag Lofoty oraz Svalbard (prowincja w Arktyce). Jeśli chodzi o samo położenie kraju to Norwegia jest jednym z najbardziej wysuniętych na północ krajów świata. Lądowo graniczy ze Szwecją na wschodzie oraz Finlandią i Rosją na północnym wschodzie. Dodatkowo kraj ten posiada morską granicę z Danią.

Norwegia jest monarchią konstytucyjną, a głową państwa jest tutaj król. Językiem urzędowym tego kraju jest język norweski, walutą korona norwerska, a stolicą (i jednocześnie największą aglomeracją) jest Oslo. Miejscami, które koniecznie trzeba zobaczyć w Oslo są między innymi pałac królewski (obecna siedziba króla) czy wyjątkowo usytuowany bezpośrednio nad Fiordem Oslo kompleks fortyfikacji obronnych. W stolicy znajduje się też wiele muzeów, pomników i budynków miejskich. Innymi ważnymi miastami Norwegii są też Trondheim czy Bergen (znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO drugie co do wielkości miasto kraju, które nazywane jest „bramą do fiordów”). Warto odwiedzić też miasto Stavanger, Drammen czy Molde. Zachwycają one nie tylko zabytkami, ale i malowniczym położeniem.

Zapierające dech w piersiach pejzaże podziwiać można niemalże w każdej części Norwegii. Kraj jest bardzo górzysty – znaczną część kraju zajmują Góry Skandynawskie. Szata roślinna należy do bardzo zróżnicowanych, podobnie ze światem zwierząt. Jeśli więc szukasz miejsca, które zachwyci Cię zabytkami, zapierającymi dech w piersiach widokami i bogactwem fauny i flory to wiedz, że być może wyprawa do Norwegii jest tym, czego potrzebujesz. Ruszasz z nami na spotkanie z przygodą?

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h