Korea Północna

Korea Północna (lub oficjalnie Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna) to jedno z państw Azji Wschodniej. Graniczy z trzema państwami: Koreą Południową, Rosją oraz Chińską Republiką Ludową (w przypadku tego ostatniego kraju granica jest najdłuższa). Językiem urzędowym Korei Północnej jest język koreański, a walutą won północnokoreański. Jednym z najbardziej istotnych miast na mapie kraju jest Pjongjang – stolica, największe miasto kraju, główny ośrodek handlowy, gospodarczy, kulturalny i naukowy. Pjongjang leży w zachodniej części kraju i wcześniej funkcjonowało pod nazwą Phenian. Miejscami, które warto zobaczyć zwiedzając to miasto są słynne mury obronne, Łuk Triumfalny, Wieża Idei Dżucze czy Pomnik Ch’ŏllima. W Pjongjang znajduje się też słynny Pałac Kŭmsusan. Oprócz stolicy warto zobaczyć też miasto Sinŭiju czy miasto Kaesŏng, które słynie z wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytków.

Korea Północna jest krajem, który słynie nie tylko z wartych uwagi miast. Państwo to zaskakuje też punktami, które zachwycą niejednego miłośnika zapierających dech w piersiach krajobrazów. Do takich miejsc należy choćby Góra Myohyang, która przez lokalnych mieszkańców uważana jest za święte miejsc.

Korea Północna po dzień dzisiejszy uważana jest za jeden z najbardziej niedostępnych krajów świata. Z nami możesz tam wyruszyć!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h