Korea Północna

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Korea Północna (lub oficjalnie Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna) to jedno z państw Azji Wschodniej. Graniczy z trzema państwami: Koreą Południową, Rosją oraz Chińską Republiką Ludową (w przypadku tego ostatniego kraju granica jest najdłuższa). Językiem urzędowym Korei Północnej jest język koreański, a walutą won północnokoreański. Jednym z najbardziej istotnych miast na mapie kraju jest Pjongjang – stolica, największe miasto kraju, główny ośrodek handlowy, gospodarczy, kulturalny i naukowy. Pjongjang leży w zachodniej części kraju i wcześniej funkcjonowało pod nazwą Phenian. Miejscami, które warto zobaczyć zwiedzając to miasto są słynne mury obronne, Łuk Triumfalny, Wieża Idei Dżucze czy Pomnik Ch’ŏllima. W Pjongjang znajduje się też słynny Pałac Kŭmsusan. Oprócz stolicy warto zobaczyć też miasto Sinŭiju czy miasto Kaesŏng, które słynie z wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytków.

Korea Północna jest krajem, który słynie nie tylko z wartych uwagi miast. Państwo to zaskakuje też punktami, które zachwycą niejednego miłośnika zapierających dech w piersiach krajobrazów. Do takich miejsc należy choćby Góra Myohyang, która przez lokalnych mieszkańców uważana jest za święte miejsc.

Korea Północna po dzień dzisiejszy uważana jest za jeden z najbardziej niedostępnych krajów świata. Z nami możesz tam wyruszyć!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h