Sri Lanka

Sri Lanka to państwo w Azji Południowej położone na wyspie Cejlon. Znana jest przede wszystkim z wielu raf koralowych, uroczych plaż, wodospadów czy cejlońskiej herbaty. Bogata fauna i flora przyciąga wielu podróżujących, którzy mają okazję przemierzać liczne dżungle i lasy pełne wyjątkowych, niespotykanych roślin i zwierząt (słoni, motyli, małp, jeżozwierzy czy żółwi).
Sri Lanka to też kraj pełen zabytków. Jest to m.in. Sigirija zwana „Lwią Skałą” (miejsce z listy światowego dziedzictwa UNESCO, ruiny starożytnego pałacu i twierdzy), Złota Świątynia Dambulla (związana z buddyzmem) czy Świątynia Złotego Zęba Buddy w Kandy. Na szczególną uwagę zasługuje także sierociniec Pinnawala, którego „mieszkańcami” są… opuszczone w młodości słonie. Podróżujący będący na Sri Lance powinni zobaczyć także Szczyt Adama ze świątynią Sri Pada oraz stolicę Sri Lanki- Kolombo. Warto zwrócić tam uwagę na świątynię buddyjską Kelaniya Raja Maha Vihara, hinduistyczną świątynię Sri Kailawasanathar Swami Devasthanam (będąca najstarszą w mieście), meczet Dżami-ul-Alfar czy liczne muzea (m.in. Muzeum Narodowe).

Sri Lanka bywa określana „Perłą Oceanu Indyjskiego”. W stwierdzeniu tym nie ma chyba nadużycia, ponieważ kto nie chciałby spędzić czasu w tak wyjątkowo bogatym (pod wieloma względami) miejscu? Jeśli należysz do chętnych to nie wahaj się- już teraz wyjedź tam z naszym biurem podróży!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h