Sri Lanka

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Sri Lanka to państwo w Azji Południowej położone na wyspie Cejlon. Znana jest przede wszystkim z wielu raf koralowych, uroczych plaż, wodospadów czy cejlońskiej herbaty. Bogata fauna i flora przyciąga wielu podróżujących, którzy mają okazję przemierzać liczne dżungle i lasy pełne wyjątkowych, niespotykanych roślin i zwierząt (słoni, motyli, małp, jeżozwierzy czy żółwi).
Sri Lanka to też kraj pełen zabytków. Jest to m.in. Sigirija zwana „Lwią Skałą” (miejsce z listy światowego dziedzictwa UNESCO, ruiny starożytnego pałacu i twierdzy), Złota Świątynia Dambulla (związana z buddyzmem) czy Świątynia Złotego Zęba Buddy w Kandy. Na szczególną uwagę zasługuje także sierociniec Pinnawala, którego „mieszkańcami” są… opuszczone w młodości słonie. Podróżujący będący na Sri Lance powinni zobaczyć także Szczyt Adama ze świątynią Sri Pada oraz stolicę Sri Lanki- Kolombo. Warto zwrócić tam uwagę na świątynię buddyjską Kelaniya Raja Maha Vihara, hinduistyczną świątynię Sri Kailawasanathar Swami Devasthanam (będąca najstarszą w mieście), meczet Dżami-ul-Alfar czy liczne muzea (m.in. Muzeum Narodowe).

Sri Lanka bywa określana „Perłą Oceanu Indyjskiego”. W stwierdzeniu tym nie ma chyba nadużycia, ponieważ kto nie chciałby spędzić czasu w tak wyjątkowo bogatym (pod wieloma względami) miejscu? Jeśli należysz do chętnych to nie wahaj się- już teraz wyjedź tam z naszym biurem podróży!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h