Włochy

Włochy to jedno z państw Europy Południowej. Kraj ten leży na Półwyspie Apenińskim i sąsiaduje między innymi z Francją, Szwajcarią czy Słowenią. Językiem urzędowym jest język włoski, a stolicą (i jednocześnie największym miastem) jest Rzym. To właśnie w stolicy znajdują się jedne z najsłynniejszych włoskich zabytków: Koloseum, liczne bazyliki czy Forum Romanum. Inne duże miasta to choćby Mediolan czy Neapol. Dzięki swojemu położeniu Włochy to dobre miejsce nie tylko na zwiedzanie, ale i na odpoczynek – przepiękne plaże i bajeczne zatoki zdecydowanie zachwycają.

Planując podróż do Włoch warto pamiętać, że kraj ten to nie tylko duże, znane miasta. To również przepięknie położone małe miasta i miasteczka, w których panuje niesamowita atmosfera. Dzięki ich zwiedzaniu możemy poznać kraj od podszewki poprzez liczne spotkania z uśmiechniętymi Włochami czy delektowanie się ich specjałami. A jeśli mowa o przysmakach, to nie sposób zapomnieć, że włoska kuchnia należy do jednych z najpyszniejszych kuchni świata. Dania kuchni włoskiej są bardzo różnorodne i zależą od regionu. Na stołach najczęściej królują dania mączne, rybne czy mięsne, jako dodatki często podaje się sery i wino. No i oczywiście włoskie desery, które zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h