Sylwester w Gruzji

Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz potwierdzone wycieczki
Dlaczego warto?
 • Spędzisz Sylwestra inaczej niż zwykle!
 • Zwiedzisz najpiękniejsze miejsca w Gruzji
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny pilot, który zna Gruzję jak własną kieszeń
 • Wyżywienie w cenie

Zrób coś innego w tym roku. Zakończ go w wyjątkowy sposób. Odwiedź niesamowitą Gruzję i świętuj rozpoczęcie Nowego Roku u stóp kaukaskich szczytów. 

Daj się porwać w niezwykłą podróż do Gruzji!

Program
Dzień

1

WARSZAWA - KUTAISI

Wylot z Warszawy o 6.55 (zgodnie z rozkładem lotów Wizzair – lot bezpośredni). Przylot do Kutaisi o 13.20. Jeszcze tylko formalności celne i już oddychamy gruzińskim powietrzem. 

Dziś zaczniemy powoli – zwiedzaniem Kutaisi. 

Nocleg w Kutaisi.

Dzień

2

KUTAISI - UPLISCYCHE - TBILISI

Po śniadaniu ruszmy w stronę stolicy Gruzji – Tbilisi.

Najpierw jednak zatrzymamy się w Uplisciche, aby zwiedzić jedno z gruzińskich miast skalnych i jednocześnie jeden z najstarszych ośrodków mieszkalnych w tym regionie.

Na obiad zatrzymamy się w lokalnej winnicy aby skosztować gruzińskich win. Zobaczymy także jak przygotowuje się noworoczną przekąskę gozinaki. To słodkie karmelizowane w miodzie orzechy. Podaje się je jedynie w okresie noworocznym. 

Po przyjeździe do Tbilisi czas wolny na przygotowanie się do kolacji sylwestrowej.

Nocleg w Tbilisi. (Ś,O,K)

Dzień

3

TBILISI

Dziś czas na odpoczynek. Dzień wolny do własnej dyspozycji. Można odpocząć po szaleństwach sylwestrowych, pospacerować po klimatycznych uliczkach miasta.

Nocleg w Tbilisi. (Ś)

Dzień

4

TBILISI

Po śniadaniu czas na zwiedzanie stolicy Gruzji. A zdecydowanie jest co zwiedzać. Tbilisi w okresie Nowego Roku jest wyjątkowo klimatyczne.  Już samo położenie miasta zachwyca, wąwóz rzeki Kury otoczony przez liczne wzgórza. Przespacerujemy się po starym mieście – zobaczymy między innymi najważniejsze tbiliskie cerkwie: Sioni, Metechi, Anczischati. Jeśli się uda wyjedziemy kolejką do twierdzy Narikała. Będzie tez czas na kawę w jednej z lokalnych knajpek.

Nocleg w Tbilisi. (Ś)

Dzień

5

TBILISI - SIGHNAGHI - TSINANDALI - TBILISI

Dziś po śniadaniu ruszamy do Kachetii – regionu Gruzji, który słynie z winnic i monastyrów. 

Pierwszy przystanek zrobimy w Bodbe, gdzie spoczywa św. Nino. Następnie ruszymy do miasta miłości – Sighnaghi. Po zwiedzaniu odwiedzimy także Tsinandali i dowiemy się więcej o produkcji wina. Oczywiście będzie także czas na degustację.

Na nocleg wrócimy do Tbilisi. (Ś)

Dzień

6

TBILISI - MCCHETA - GUDAURI - TBILISI

Po śniadaniu ruszamy do dawnej stolicy Gruzji – Mcchety. Zwiedzimy to piękne miasto oraz górujący nad nią klasztor Dżwari, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę. 

Następnie wyruszymy w dalszą drogę do Gudauri. Jeszcze tylko przystanek w twierdzy Ananuri

W Gudauri będzie czas na podziwianie widoków Wielkiego Kaukazu. Chętni będą mogli wypożyczyć sprzęt i skorzystać ze stroku narciarskiego. 

Na nocleg wrócimy do Tbilisi. (Ś)

Dzień

7

TBILISI - GELATI - JASKINIA PROMETEUSZA - KUTAISI

Po śniadaniu opuszczamy Tbilisi i wracamy do Kutaisi.

Najpierw jednak odwiedzimy Gelati, małe miasteczko nieopodal Kutaisi, w którym zobaczymy monastyr Gelati. Znajdują się w nim zjawiskowe freski i cenne manuskrypty pochodzące nawet z XIII wieku. 

Odwiedzimy także Jaskinię Prometeusza. 

Nocleg w Kutaisi. (Ś)

Dzień

8

POŻEGNANIE

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Kutaisi i wylot do Warszawy. 

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

Podane godziny przelotów mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.

Terminy/ceny
Termin

Już wkrótce!

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa to ok. 1400 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

Cena obejmuje

 • 7 noclegów zgodnie z programem – hotele 4* (pokoje 2-osobowe)
 • Wyżywienie zgodnie z programem: śniadania, 1 obiad, 1 kolacja sylwestrowa
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, komfortowy i klimatyzowany samochód/minivan/bus)
 • Bilety wstępu
 • Opiekę polskojęzycznego pilota i gruzińskiego kierowcy
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa (koszt ok. 1400 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 860 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

Krok

4Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą.
Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

Krok

5W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe). Dla chętnych możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Gruzji na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu) lub dowodu osobistego.

POGODA
Gruzja to kraj zróżnicowany geograficznie, więc pogoda jest zależna od regionu. Najogólniej – temperatura jest zwykle wyższa o ok. 10 stopni niż w Polsce o danej porze roku. W górach jednak zawsze jest chłodniej a np. w Batumi, gdzie klimat jest już podzwrotnikowy stosunkowo często zdarzają się gwałtowne opady. Najwyższe temperatury utrzymują się od połowy czerwca do końca sierpnia. We wrześniu jest już trochę chłodniej a krajobraz nabiera kolorów jesiennych. Maj zwykle też jest ciepły a budząca się do życia przyroda zachęca do przyjazdu.

CZAS
+2 godziny w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język gruziński, ale praktycznie każdy Gruzin mówi po rosyjsku. Z młodszym pokoleniem można także porozmawiać po angielsku.

RELIGIA
Większość Gruzinów należy do kościoła prawosławnego. Na południu kraju, głównie w Adżarii, mieszkają muzułmanie i tam natrafimy na meczety. Katolicy stanowią mniej niż 1%.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Porównywalne do cen w Polsce. Chleb – 1.4 zł butelka wody mineralnej – 1.8 zł;
Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Gruzji jest LARI, które dzieli się na 100 TETRI. W Gruzji nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać EURO lub DOLARY (lepiej EURO, gdyż DOLARY muszą być wydane co najmniej po 2006 roku), które bez problemu można wymienić w licznych kantorach. Ważne jednak, aby banknoty nie były zniszczone, zapisane. W większych miastach nie ma także problemu z dostępem do bankomatów. Płatność kartą nie jest jeszcze zbyt popularna.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny. W większości hoteli i pensjonatów, restauracji zapewniona jest łączność za pomocą wi fi.

TELEFON
Na terenie Gruzji działa kilku operatorów telefonicznych. Najlepiej kupić starter gruzińskiego operatora (czasami na lotniskach rozdawane są bezpłatne karty SIM). Pilot na miejscu doradzi w jakiej sieci ceny są najkorzystniejsze.
Proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu jeśli chcą Państwo skorzystać z gruzińskich kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Gruzini jeżdżą szybko i nie do końca zgodnie z przepisami, dlatego przy przechodzeniu przez ulicę należy mieć oczy naokoło głowy. Wiele niebezpieczeństw czyha na gruzińskiego kierowcę: drugi gruziński kierowca, krowa, świnia, pieszy – dlatego mimo pozornego braku jakichkolwiek zasad Gruzini jeżdżą ostrożnie i bezpiecznie choć nam, nawykłym do europejskich zasad, może się wydawać, że na gruzińskich drogach panuje pełna samowola.

ETYKIETA PRZY STOLE
Gruzini to naród bardzo gościnny. Gościa traktują jak członka rodziny. Siedząc przy stole należy przestrzegać etykiety. Głównodowodzącym jest tzw. TAMADA. To on wygłasza toasty i dba o to by nikomu nie zabrakło wina. Wino pijemy po każdym toaście i do dna 🙂 Stoły są zwykle suto zastawione i cały czas należy coś zagryzać 🙂 Kuchnia gruzińska jest przepyszna, więc od razu należy odpuścić wszelkie diety i rozkoszować się lokalnymi smakołykami. W zależności od regionu, nasi piloci będą polecać lokalne pyszności.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu. Gruzja została obficie zaopatrzona w źródła wód mineralnych – większość z nich można zakupić w sklepach m. in. borżomi, likani, sairme, nabehlawi, bahmaro.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Gruzji nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do cerkwi wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie.
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– strój kąpielowy
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą – przydadzą się podczas zwiedzania skalnych miast i wycieczek w górskich miejscowościach; sandały, klapki pod prysznic, dla bardziej wrażliwych – buty do pływania, gdyż plaże w Batumi są kamieniste
– lekka kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– doskonałe gruzińskie wino, choć spory wybór tego trunku dostępny jest już w Polsce; czacza – gruziński bimber
– gruzińska herbata
– wszelkiego rodzaju tradycyjne czapki
– ręcznie robione skarpety
– filcowe zabawki
– emaliowana biżuteria
– akcesoria do picia wina: kielichy, kanci – rogi
– przyprawy: adżyka, sól swańska, chmeli suneli

Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h