Jamajka

Jamajka to państwo położone na Morzu Karaibskim odkryte w XV wieku przez Krzysztofa Kolumba.  Oprócz języka angielskiego możemy usłyszeć tam język kreolski czy jamajski, co już na samym wstępie może być bardzo ciekawym doświadczeniem.

Słynny, najwyższy szczyt tej wyspy to Blue Mountain Peak (2256 m.n.p.m), z którego widok pozostaje w pamięci na bardzo długo. Najbardziej znane jej miasta to Negril, Montego Bay czy Ocho Rios. W jej stolicy- Kingston– mieści się muzeum prawdopodobnie najsłynniejszego Jamajczyka… Kogo? Oczywiście Boba Marleya. Na Jamajce odwiedzić można także inne miejsca z nim związane, m.in. mauzoleum jego imienia w regionie Saint Ann- miejsce, gdzie urodził się i gdzie został pochowany. Droga do niego prowadząca pełna jest niezwykłych górskich krajobrazów na tle których leniwie odpoczywają lokalni mieszkańcy.  Wnętrze mauzoleum wypełniają pamiątki oraz kolorowa muzyka Marleya, co pozwala poczuć w pełni DUCHA JAMAJKI.

Na Jamajce nie brakuje tam też zielonych parków (Holywell Park czy Park Emancypacji) oraz uroczych knajp wypełnionych dźwiękami muzyki reggae. Można w nich zjeść typowe przysmaki Jamajczyków. Jednym z nich jest tzw. ackke & soltfish czyli narodowy owoc Jamajki tj. ackee (nazywany bligią pospolitą) podawany z soloną rybą oraz warzywami czy bumme bread (chleb robiony z kassawy). Po obiedzie lokalni mieszkańcy często zachęcają do gry w domino. Popularne jest także odpoczywanie na hamakach oraz popijanie lokalnej kawy uprawianej w jamajskich górach.

Jamajka słynna jest także dzięki swoim zapierającym dech w piersiach wodospadom, m.in. Dunn’s River Falls czy Blue Hole (oba znajdują się w mieście Ocho Rios). Nie należy zapominać także o ogrodach botanicznych. Niezapomniane widoki oraz obecność jamajskich zwierząt gwarantuje m.in. ogród i galeria (w jednym!) Ras Natango w mieście Montego Bay, w którym oprócz przyjemności ze słuchania ptaków (m.in. kolibra czarnogłowego, który uważany jest za ptaka narodowego) oraz radości z podziwiania natury mamy możliwość obejrzenia prac artystycznych lokalnych twórców. Wyjazd na Jamajkę może być niesamowitą przygodą, dlatego zapraszamy Cię na jej przeżycie wraz z naszym biurem podróży. Obiecujemy, nie będziesz zawiedziony!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
  Zobacz wpisy na naszym blogu:

   

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h