Mauretania

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Mauretania to jeden z krajów Afryki. Leży nad Oceanem Atlantyckim w północno-zachodniej części afrykańskiego kontynentu, granicząc między innymi z Senegalem, Mali czy Algierią. Oficjalna nazwa Mauretanii to Islamska Republika Mauretańska, językiem urzędowym jest tutaj język arabski, a najczęściej wyznawaną religią islam. Warto wiedzieć, że znaczną część kraju stanowią tereny pustynne (Pustynia Sahara), dlatego wyprawa w tę część świata będzie nie lada przygodą dla każdego wielbiciela pustynnych pejzaży. Mauretania to jednak nie tylko pustynne tereny, ale też miasta, miasteczka czy maleńkie wioski. Stolicą Mauretanii jest Nawakszut. Jest to miasto stosunkowo młode, bo dopiero w II połowie XX wieku rozpoczęto jego budowę (obecne tereny miasta Nawakszut jeszcze na początku XX wieku był terenami typowo pustynnymi). Innymi wartymi uwagi miastami są między innymi Rusu, portowe miasto Nawazibu czy zabytkowe miasto Szinkit. Ostatnie z nich ma nie tylko ogromne znaczenie historyczne (w średniowieczu Szinkit stanowiło jeden z najważniejszych ufortyfikowanych przystanków na trasie karawan), ale i religijne, gdyż to właśnie Szinkit uważane jest za jedno z najświętszych miast islamu.

Ze względu na położenie Mauretanii i występujący na jej terenach klimat, świat przyrody nie jest znacząco rozwinięty. Nie oznacza to jednak, że on nie istnieje, gdyż to właśnie na terenach Mauretanii znajduje się choćby słynny Park Narodowy Banc d’Arguin, który w 1989 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako miejsce lęgowe ptaków wędrownych (flamingów, rybitw czy pelikanów). Zwierzęta (np. perkozy) upodobały sobie również tereny rzeki Senegal. Oprócz tego niektóre części Mauretanii zamieszkują strusie, bociany czy gazele. Wyprawa w tę część świata będzie więc przygodą dla każdego, gdyż zarówno wielbiciele miast, przyrody czy pustynnych krajobrazów znajdą tutaj coś dla siebie. Wisienką na torcie będzie możliwość zagłębienia się w mauretańską historię i kulturę, która z pewnością jest interesująca i warta poznania.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h