Papua-Nowa Gwinea

Papua-Nowa Gwinea to jedno z państw Oceanii (zaraz po Australii jest drugim co do wielkości krajem Oceanii). Leży w Melanezjii, w większości na wyspie Nowa Gwinea. Do niedawna Papua-Nowa Gwinea nie była państwem niepodległym – dopiero w 1975 roku uzyskała niepodległość od Australii.

Papua-Nowa Gwinea graniczy z Indonezją. Panujący tutaj ustrój polityczny określany jest mianem monarchii konstytucyjnej, stąd głową państwa jest król/królowa. Walutą obowiązującą w kraju jest kina, dominującą religią protestantyzm, a językami urzędowymi angielski, tok pisin, hiri motu. Stolicą kraju jest leżące nad Zatoką Papua miasto Port Moresby. Innymi ważnymi miastami państwa są Goroka, Lae (drugie co do wielkości miasto) czy założone w XIX wieku przez Niemców miasto Madang.

Papua-Nowa Gwinea to raj dla miłośników zapierających dech w piersiach widoków. Malownicze pejzaże towarzyszą zwiedzającym niemalże na każdym kroku. Odnajdą się tutaj wielbiciele relaksu oraz Ci, którzy uwielbiają spędzać czas aktywnie (uprawiając sporty wodne i nie tylko). Odnajdą się tutaj też podróżnicy, którzy cenią sobie możliwość podejrzenia lokalnej kultury, zwyczajów, codzienności mieszkańców. To tutaj można delektować się tradycyjną kuchnią przyrządzaną przez lokalsów i zobaczyć jak tworzą oni rękodzieło. Ten lokalny, plemienny koloryt z pewnością zachwyci i Ciebie! Daj się porwać w głąb tego wyjątkowego kraju, a obiecujemy, że nie pożałujesz.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h