Indie

Indie to jedno z największych państw świata, zajmujące znaczną część subkontynentu indyjskiego. Terytorium kraju ograniczone jest na północy przez najwyższy łańcuch górski świata – Himalaje, na południu przez wody Zatoki Bengalskiej i Morza Arabskiego, na wschodzie przez porośnięte gęstymi lasami wyżyny i pasma górskie, a na zachodzie przez pustynię Thar.

Indie uchodzą za najstarszą żywą cywilizację na świecie, a tutejsze tradycje sięgają nawet pięciu tysięcy lat wstecz. Ślady trwającej od kilku tysięcy lat cywilizacji można z łatwością zauważyć w krajobrazie indyjskim. Począwszy od buddyjskich stup sprzed dwóch tysięcy lat, grot Ellora i Adżanta z czasów guptyjskich, średniowiecznych świątyń Khadźuraho i Tańdźawur, pałaców w Agrze i Dźodhpur z okresu muzułmańskiego, czy też Victoria Memorial w Kalkucie z czasów brytyjskich.

Podczas wyjazdu do Indii warto zajrzeć do Delhi – stolicy kraju, w którym warto zobaczyć słynną Bramę Indii oraz Raj Path, czy też do Dźajpuru, w którym znajduje się Fort Amber oraz Hawa Maral – Pałac Wiatrów. Podróż do Indii to także świetna okazja do zobaczenia niezwykłego pomnika miłości jakim jest Tadź Mahal, czy też zwiedzenia Waranasi – świętego miejsca hinduizmu.

Indie bez wątpienia kojarzą się z widokiem kolorowej, tętniącej życiem ulicy. Życie w Indiach toczy się właśnie na ulicy, gdyż na niej można zjeść, ogolić brodę czy nawet wyleczyć zęby.

Indie to z pewnością miejsce niejednoznaczne i wielobarwne. Naszym zdaniem jest to fascynujący kraj, więc jeśli chcecie go poznać, to już dziś zapraszamy do odkrywania Indii z naszym biurem podróży!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h