Nikaragua

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Nikaragua to jeden z krajów Ameryki Środkowej. Państwo to graniczy tylko z dwoma krajami – Hondurasem na północy oraz Kostaryką na południu. Od wschodu i zachodu Nikaragua nie posiada sąsiadów, gdyż oblewają ją wody (od wschodu są to wody Morza Karaibskiego, a od zachodu wody Oceanu Spokojnego). Oficjalną nazwą tego państwa jest Republika Nikaragui, która nie wzięła się znikąd, gdyż ustrojem politycznym panującym w Nikaragui jest właśnie republika autorytarna. Jeśli chodzi o informacje praktyczne to warto wiedzieć, że językiem urzędowym jest język hiszpański, obowiązującą walutą jest córdoba, a najczęściej wyznawaną religią chrześcijaństwo.

Nikaragua słynie z wielu wartych uwagi miast. Stolicą i zarazem najbardziej zaludnionym miastem kraju jest Managua. Warto zrobić sobie przystanek w pełnej kolonialnych zabytków Granadzie – jest to jedno z najstarszych miast kraju, które założone zostało w 1523 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Hernándeza de Córdoba. Na uwagę zasługuje też miasto León czy położone u stóp wulkanu miasto Masaya.

Podróżując po kraju niejednokrotnie natkniemy się na liczne wulkany. Będziemy mieli także mnóstwo okazji, by podziwiać dobrze rozwiniętą i różnorodną faunę i florę. Jeśli chodzi o roślinność to w zależności od miejsca Nikaraguę porastają lasy tropikalne, zarośla namorzynowe czy nawet sawanny. Świat zwierząt jest również niezwykle bogaty: miejsce to upodobały sobie choćby pumy, świnie pekari, jaguary, żółwie, jaszczurki, papugi czy kolibry.

I jeszcze jedno o czym warto wspomnieć…
Jedną z najsłynniejszych potraw Nikaragui jest danie gallo pinto, o czym z pewnością każdy Podróżnik będzie mógł się przekonać. A skąd wiemy, że nie sposób nie mieć okazji tego dania spróbować? Bo od wieków mieszkańcy Nikaragui toczą spory z mieszkańcami Kostaryki o to, kto to danie wymyślił, dlatego z pewnością zostaniecie nim poczęstowani by przekonać się, że to właśnie Nikaraguańczycy robią je wyśmienicie (a co za tym idzie: na pewno oni je stworzyli)! 🙂

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h