Nikaragua

Nikaragua to jeden z krajów Ameryki Środkowej. Państwo to graniczy tylko z dwoma krajami – Hondurasem na północy oraz Kostaryką na południu. Od wschodu i zachodu Nikaragua nie posiada sąsiadów, gdyż oblewają ją wody (od wschodu są to wody Morza Karaibskiego, a od zachodu wody Oceanu Spokojnego). Oficjalną nazwą tego państwa jest Republika Nikaragui, która nie wzięła się znikąd, gdyż ustrojem politycznym panującym w Nikaragui jest właśnie republika autorytarna. Jeśli chodzi o informacje praktyczne to warto wiedzieć, że językiem urzędowym jest język hiszpański, obowiązującą walutą jest córdoba, a najczęściej wyznawaną religią chrześcijaństwo.

Nikaragua słynie z wielu wartych uwagi miast. Stolicą i zarazem najbardziej zaludnionym miastem kraju jest Managua. Warto zrobić sobie przystanek w pełnej kolonialnych zabytków Granadzie – jest to jedno z najstarszych miast kraju, które założone zostało w 1523 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Hernándeza de Córdoba. Na uwagę zasługuje też miasto León czy położone u stóp wulkanu miasto Masaya.

Podróżując po kraju niejednokrotnie natkniemy się na liczne wulkany. Będziemy mieli także mnóstwo okazji, by podziwiać dobrze rozwiniętą i różnorodną faunę i florę. Jeśli chodzi o roślinność to w zależności od miejsca Nikaraguę porastają lasy tropikalne, zarośla namorzynowe czy nawet sawanny. Świat zwierząt jest również niezwykle bogaty: miejsce to upodobały sobie choćby pumy, świnie pekari, jaguary, żółwie, jaszczurki, papugi czy kolibry.

I jeszcze jedno o czym warto wspomnieć…
Jedną z najsłynniejszych potraw Nikaragui jest danie gallo pinto, o czym z pewnością każdy Podróżnik będzie mógł się przekonać. A skąd wiemy, że nie sposób nie mieć okazji tego dania spróbować? Bo od wieków mieszkańcy Nikaragui toczą spory z mieszkańcami Kostaryki o to, kto to danie wymyślił, dlatego z pewnością zostaniecie nim poczęstowani by przekonać się, że to właśnie Nikaraguańczycy robią je wyśmienicie (a co za tym idzie: na pewno oni je stworzyli)! 🙂

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h