Nepal

Nepal to kraj w południowo-wschodniej Azji, który bez wątpienia wszystkim kojarzy się z Himalajami. Nepal i Himalaje są ze sobą ściśle powiązane, zarówno jeśli chodzi o krajobraz, jak i kulturę. Nepal to kraj, który ma do zaoferowania odwiedzającym ośnieżone szczyty ośmiotysięczników, buddyjskie klasztory oraz niesamowite krajobrazy z dolinami i jęzorami lodowcowymi w tle. Wyjazd do Nepalu wiąże się często z trekkingiem, do którego kraj ten ma idealne warunki w okolicy Mount Everestu, masywu Annapurny oraz Langtangu.

Miejscem, w którym zaczyna się większość podróży do Nepalu jest stolica kraju – Katmandu. Głównymi atrakcjami tego miasta są: buddyjska stupa Bodnath, plac Durbar, oraz świątynia Pasiupatinath.

Równie ciekawe jest miasto Lumbini, które jest jednym z czterech świętych miejsc buddyzmu, bo to właśnie w nim na świat przyszedł Budda. Zwiedzając Nepal nie sposób pominąć nizinnej części kraju – Teraj, która również skrywa wiele atrakcji.

Nepal to idealne miejsce dla wszystkich miłośników przyrody. Na miejscu warto odwiedzić Park Narodowy Sagarmatha oraz Park Narodowy Czitwan, w których żyją nosorożce, tygrysy bengalskie, lamparty, czy też niedźwiedzie himalajskie.

Nepal to fascynujący kraj pełen życzliwych i pomocnych mieszkańców, więc jeśli chcecie go poznać, to już dziś zapraszamy na wyjazd do Nepalu z naszym biurem podróży!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h