Benin

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Benin to jeden z krajów Afryki Zachodniej. Leży nad Zatoką Gwinejską granicząc z Burkina Faso, Nigrem, Nigerią i Togo. Językiem urzędowym jest język francuski (co jest niejako pozostałością po czasach kolonialnych), na czele kraju stoi prezydent, a walutą jest frank CFA. Jeśli chodzi o religię to najczęściej wyznaje się tutaj chrześcijaństwo, islam oraz tradycyjne religie plemienne wśród których dominuje kult voodoo (który oficjalnie uznano za religię w 1996 roku). Centrum tego kultu mieści się w Ouidah – mieście w którym najhuczniej świętuje się obchodzony raz do roku Dzień Voodoo (tradycyjne tańce, wielobarwne stroje, maski i muzyka są oczywiście nieodłącznymi elementami celebrowania). Innymi miastami Beninu są Porto-Novo (stolica kraju), Abomey czy Kotonu. Jeśli chodzi o szatę roślinną i świat zwierzęcy to są one w tym kraju bardzo zróżnicowane. Część kraju pokryta jest lasami tropikalnymi (niestety w pewnej części zdegradowanymi) czy różnorodnymi sawannami. Świat zwierzęcy reprezentowany są między innymi przez słonie, bawoły, małpy, antylopy czy hipopotamy. W celu ochrony różnorodności biologicznej w kraju powstało kilka parków narodowych i rezerwatów, które stoją „na straży” miejscowej fauny i flory.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h