Benin

Benin to jeden z krajów Afryki Zachodniej. Leży nad Zatoką Gwinejską granicząc z Burkina Faso, Nigrem, Nigerią i Togo. Językiem urzędowym jest język francuski (co jest niejako pozostałością po czasach kolonialnych), na czele kraju stoi prezydent, a walutą jest frank CFA. Jeśli chodzi o religię to najczęściej wyznaje się tutaj chrześcijaństwo, islam oraz tradycyjne religie plemienne wśród których dominuje kult voodoo (który oficjalnie uznano za religię w 1996 roku). Centrum tego kultu mieści się w Ouidah – mieście w którym najhuczniej świętuje się obchodzony raz do roku Dzień Voodoo (tradycyjne tańce, wielobarwne stroje, maski i muzyka są oczywiście nieodłącznymi elementami celebrowania). Innymi miastami Beninu są Porto-Novo (stolica kraju), Abomey czy Kotonu. Jeśli chodzi o szatę roślinną i świat zwierzęcy to są one w tym kraju bardzo zróżnicowane. Część kraju pokryta jest lasami tropikalnymi (niestety w pewnej części zdegradowanymi) czy różnorodnymi sawannami. Świat zwierzęcy reprezentowany są między innymi przez słonie, bawoły, małpy, antylopy czy hipopotamy. W celu ochrony różnorodności biologicznej w kraju powstało kilka parków narodowych i rezerwatów, które stoją „na straży” miejscowej fauny i flory.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h