Timor Wschodni

Timor Wschodni to państwo na wyspie Timor w Archipelagu Malajskim. Oficjalna nazwa tego kraju to Demokratyczna Republika Timoru Wschodniego. W języku angielskim używana jest też nazwa Timor Leste, co nie powinno prowadzić do pomyłek, gdyż takie nazewnictwo również jest stosowane w przypadku Timoru Wschodniego. Dominującą religią w tym kraju jest katolicyzm, sąsiadem Indonezja, głową państwa jest tu prezydent, a walutą dolar amerykański. Jeśli chodzi o języki to urzędowymi językami jest tetum i portugalski. Język portugalski jest pozostałością po czasach, kiedy Timor Wschodni był kolonią portugalską. Następnie (od 1976 roku) państwo było anektowane przez Indonezję od której pełną niepodległość Timor Wschodni uzyskał w 2002 roku.

Wyprawa do kraju jakim jest Timor Wschodni będzie dobrym pomysłem zarówno dla tych, którzy lubią zwiedzać, jak i tych, którzy uwielbiają odpoczynek wśród rajskich widoków. Ci pierwsi z pewnością powinni odwiedzić stolicę kraju czyli Dili. Innymi wartymi uwagi miastami są między innymi Baucau czy Maliana. Ci drudzy znajdą natomiast swoje miejsce na jednej z wielu rajskich plaż. Kierunek jakim jest Timor Wschodni jest też dobry dla miłośników aktywnego spędzania czasu (sporty wodne) oraz tych, którzy kochają obcować z naturą (dobrym miejscem do tego jest choćby Park Narodowy Nino Konis Santana). Nie możemy zapomnieć o tych, którzy cenią sobie obcowanie z inną kulturą, bo i tego można spodziewać się w trakcie pobytu w tym przepięknym kraju. Ruszasz z nami na spotkanie z przygodą?

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h