Sahara Zachodnia

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Sahara Zachodnia to państwo leżące nad Oceanem Atlantyckim w północnej części Afryki. Obecnie terytorium tego kraju posiada nieustalony status międzynarodowy – przez część państw świata Sahara Zachodnia uznawana jest za niepodległe państwo, inne państwa natomiast traktują ją jako część Maroko. Językiem urzędowym jest tutaj język arabski, a najczęściej wyznawaną religią islam. Jednym z najliczniej zamieszkałych (i jednocześnie największych) miast tego kraju jest Al-Ujun, które słynie z zabytkowego meczetu oraz kościoła katolickiego. Drugim co do wielkości wielkości miastem kraju jest Ad-Dachla, które leży nad Oceanem Atlantyckim na półwyspie Yala. Innymi ważnymi miastami Sahary Zachodniej są też Asmara, Al-Marsa czy Tifariti.

Sahara Zachodnia znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego suchego i wybitnie suchego co powoduje, że występująca tu roślinność nie jest zbyt różnorodna, a gdzieniegdzie w ogóle nie występuje. Większość kraju pokryta jest terenami nizinnymi (jedynie na północno-wschodnim końcu kraju teren nieco się podnosi). Znacząca część Sahary Zachodniej pokryta jest obszarami pustynnymi, dlatego każdy wielbiciel zapierających w dech piersiach pustynnych krajobrazów z pewnością poczuje się w tym kraju jak u siebie.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h