Sahara Zachodnia

Sahara Zachodnia to państwo leżące nad Oceanem Atlantyckim w północnej części Afryki. Obecnie terytorium tego kraju posiada nieustalony status międzynarodowy – przez część państw świata Sahara Zachodnia uznawana jest za niepodległe państwo, inne państwa natomiast traktują ją jako część Maroko. Językiem urzędowym jest tutaj język arabski, a najczęściej wyznawaną religią islam. Jednym z najliczniej zamieszkałych (i jednocześnie największych) miast tego kraju jest Al-Ujun, które słynie z zabytkowego meczetu oraz kościoła katolickiego. Drugim co do wielkości wielkości miastem kraju jest Ad-Dachla, które leży nad Oceanem Atlantyckim na półwyspie Yala. Innymi ważnymi miastami Sahary Zachodniej są też Asmara, Al-Marsa czy Tifariti.

Sahara Zachodnia znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego suchego i wybitnie suchego co powoduje, że występująca tu roślinność nie jest zbyt różnorodna, a gdzieniegdzie w ogóle nie występuje. Większość kraju pokryta jest terenami nizinnymi (jedynie na północno-wschodnim końcu kraju teren nieco się podnosi). Znacząca część Sahary Zachodniej pokryta jest obszarami pustynnymi, dlatego każdy wielbiciel zapierających w dech piersiach pustynnych krajobrazów z pewnością poczuje się w tym kraju jak u siebie.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h