Namibia

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Namibia to jedno z państw leżących w południowo-zachodniej części Afryki (co ciekawe, nazwa tego kraju jest stosunkowo młoda, gdyż aż do ok. 1968 roku Namibia znana była jako państwo o nazwie Afryka Południowo-Zachodnia). Namibia sąsiaduje z krajami takimi jak Angola, Botswana, Zambia i RPA. Leży też nad Oceanem Atlantyckim co sprawia, że jest dobrym kierunkiem nie tylko dla miłośników zwiedzania czy przyrody, ale także dla tych, którzy pragną odpocząć. Językiem urzędowym kraju jest język angielski, natomiast aż do 1990 roku urzędowymi językami był tutaj język niemiecki oraz afrikaans. Głową państwa jest prezydent, walutą dolar namibijski, a najczęściej wyznawaną religią chrześcijaństwo (w znaczącej części Namibię zamieszkują protestanci). To, że chrześcijaństwo jest najbardziej popularną religią wśród miejscowych można zauważyć w wielu miejscach kraju. W samej stolicy – Windhuk – znajdują się choćby 2 ważne dla mieszkańców kościoły: malowniczo położony Kościół Chrystusa oraz zabytkowa Katedra Najświętszej Marii Panny.

Miastami, które warto odwiedzić w Namibii jest nie tylko stolica. Na uwagę zasługuje też wypoczynkowa miejscowość Swakopmund, gdzie podziwiać można bardzo dobrze zachowane przykłady niemieckiej architektury kolonialnej. Słynnymi miastami kraju są też Valvis Bay, Luderitz czy Oshakati. Poznanie Namibii jedynie przez pryzmat miast z pewnością nie będzie całościowe, dlatego warto zagłębić się też w miejsca z lokalną fauną i florą. Na uwagę zasługuje znajdujący się w stolicy Ogród Botaniczny czy liczne parki narodowe oraz rezerwaty przyrody (między innymi Park Narodowy Etosha czy Park Narodowy Bwabwata). Te miejsca zachwycą każdego miłośnika natury. A do tego zapierające dech w piersiach pustynne widoki! To co, ruszasz z nami do Namibii?

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h