Maroko

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Maroko to kraj położony w północno-zachodniej Afryce nad Morzem Śródziemnym. Jest to kraj warty odwiedzenia za sprawą wysokich szczytów Atlasu, niezwykłych pustynnych terenów oraz interesującej kultury berberyjskiej. W trakcie odkrywania tego państwa z pewnością warto również zobaczyć barwne targi oraz spróbować lokalnej kuchni.

Będąc w Maroku warto odwiedzić stolicę – Rabat. Na miejscu warto zobaczyć pozostałości budowli rzymskich, w tym: kompleks ruin Szalla, liczne medresy, łaźnie oraz Pałac królewski Dar el-Makhzen. Innymi ciekawymi zabytkami są wpisane na listę UNESCO medyny w Fezie, Marrakeszu oraz Tetuanie.

Zwiedzając Maroko warto zobaczyć zabytkowe miasto Meknes oraz stanowisko archeologiczne w Volubilis. W Maroku panują również idealne warunki do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów, od windsurfingu i kitesurfingu, przez wspinaczkę górską, aż po rajdy jeepami po pustyni.

Maroko jest niesamowitym miejscem, pełnym niezwykłych atrakcji, więc jeśli chcecie je odwiedzić, to zapraszamy na wyjazd do Maroka z naszym biurem podróży!

Warto wiedzieć

POGODA

W Maroko wyróżnić można 4 strefy klimatyczne, różniące się od siebie pogodą w poszczególnych okresach.  Najlepszą porą do odwiedzenia tego kraju są wiosna i wczesna jesień (temperatury nie są tak wysokie jak latem), jednak tak naprawdę każdy okres jest dobry, aby odwiedzić ten kraj.  Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli dzień jest bardzo ciepły to wieczory bywają dość chłodne, dlatego powinno się mieć ze sobą okrycie wierzchnie.

Język

Językiem urzędowym jest język arabski. Marokańczycy mówią także w języku berberskim. W biznesie i turystyce dominuje język francuski, a w niektórych miejscach można porozumieć się także uproszczonym angielskim.

Jedzenie

Marokańskich potraw spróbować można zarówno w restauracjach, jak i na targach i bazarach. Niemalże wszędzie można zjeść słynny tażin (tajin) (ryż, kurczak, warzywa). Marokańczycy jedzą także dużo tradycyjnego, pysznego chleba oraz słyną z godnych polecenia wyrobów cukierniczych.

Co przywieźć na pamiątkę z Maroko?

Pamiątek należy szukać na sukach, czyli targowiskach. Można tam kupić:

 • wyroby ceramiczne (przede wszystkim tażin (tadżin) czyli tradycyjne marokańskie naczynie)
 • przyprawy (szafran, kurkuma, kolendra) lub mieszanki przypraw (nazywane ras-el-hanout)
 • dywany
 • babouche (tradycyjne pantofle wykonane ręcznie z miękkiej skóry)

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
  Zobacz wpisy na naszym blogu:

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h