Ukraina

Ukraina to jedno z państw Europy Wschodniej. Jego mieszkańcy to w większości chrześcijanie. Walutą jest hrywna, a stolicą Kijów– miasto pełne oryginalnych pomników, rzeźb czy posągów. Są tam także liczne muzea: Kijów w Miniaturze, Muzeum Historii Ukrainy w II Wojnie Światowej czy Muzeum Jednej Ulicy. Na szczególną uwagę zasługuje także Muzeum Czarnobylskie utworzone w celu upamiętnienia katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku. Można zobaczyć tam nie tylko setki zdjęć, ale i filmy oraz samochody (UAZy), które brały udział w akcji ratunkowej po awarii.  Możliwe jest także odwiedzenie Czarnobyla „osobiście”, bezpośrednie zobaczenie miejsc w jego okolicy (między innymi Prypeci– miasta zlokalizowanego w odległości jednego kilometra od elektrowni jądrowej, w którym opuszczone budynki, zbiorniki wodne i złomowiska zapadają w pamięci na długi czas).

Nad ulicami Ukrainy roznoszą się zapachy pochodzące z lokalnych targów, gdzie sprzedawana jest słonina, uha (zupa rybna) czy czebureki (wielkie pierogi z mielonym mięsem). Po wizycie na takim targowisku smaki zaostrzają i nie da się nie mieć ochoty na spróbowanie innych, typowych ukraińskich przysmaków, takich jak barszcz (często z białych buraków) czy pielmieni.

Jeśli uwielbiasz obcować z lokalnymi, prostymi, szczerymi mieszkańcami, poznawać ich życie i kulturę to uwierz: wyjazd na Ukrainę jest przeznaczony dla Ciebie, a my sprawimy, że będziesz go wspominać do końca życia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h