Ukraina

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Ukraina to jedno z państw Europy Wschodniej. Jego mieszkańcy to w większości chrześcijanie. Walutą jest hrywna, a stolicą Kijów– miasto pełne oryginalnych pomników, rzeźb czy posągów. Są tam także liczne muzea: Kijów w Miniaturze, Muzeum Historii Ukrainy w II Wojnie Światowej czy Muzeum Jednej Ulicy. Na szczególną uwagę zasługuje także Muzeum Czarnobylskie utworzone w celu upamiętnienia katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku. Można zobaczyć tam nie tylko setki zdjęć, ale i filmy oraz samochody (UAZy), które brały udział w akcji ratunkowej po awarii.  Możliwe jest także odwiedzenie Czarnobyla „osobiście”, bezpośrednie zobaczenie miejsc w jego okolicy (między innymi Prypeci– miasta zlokalizowanego w odległości jednego kilometra od elektrowni jądrowej, w którym opuszczone budynki, zbiorniki wodne i złomowiska zapadają w pamięci na długi czas).

Nad ulicami Ukrainy roznoszą się zapachy pochodzące z lokalnych targów, gdzie sprzedawana jest słonina, uha (zupa rybna) czy czebureki (wielkie pierogi z mielonym mięsem). Po wizycie na takim targowisku smaki zaostrzają i nie da się nie mieć ochoty na spróbowanie innych, typowych ukraińskich przysmaków, takich jak barszcz (często z białych buraków) czy pielmieni.

Jeśli uwielbiasz obcować z lokalnymi, prostymi, szczerymi mieszkańcami, poznawać ich życie i kulturę to uwierz: wyjazd na Ukrainę jest przeznaczony dla Ciebie, a my sprawimy, że będziesz go wspominać do końca życia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h