Malawi

Malawi to jeden z krajów leżący we wschodniej części Afryki. Pełna nazwa tego nie posiadającego dostępu do morza państwa to Republika Malawi. Krajami sąsiadującymi z tym państwem są Mozambik (najdłuższa granica), Tanzania oraz Zambia. Walutą obowiązującą w Malawi jest kwacha, głową państwa jest prezydent, a najczęściej wyznawaną religią chrześcijaństwo. Jeśli chodzi o język to językami urzędowymi są tu angielski oraz czewa, jednak ze względu na dużą różnorodność etniczną mieszkańcy w praktyce posługują się wieloma bardzo różnorodnymi językami.

Stolicą Malawi jest leżące na południowym zachodzie kraju miasto Lilongwe. Malawi słynie też z miasta Blantyre, które jest drugim co do wielkości miastem kraju. Inne ważne miasta to Mzuzu, Zomba czy Karonga.

Patrząc na mapę kraju zauważymy, że obszar Malawi to wąski pas. Łatwo też wtedy zauważyć zajmujące duży teren jezioro Niasa, które należy do grupy Wielkich Jezior Afrykańskich. Inną przyrodniczą perełką kraju są Park Narodowy Liwonde, który zamieszkały jest przez wiele różnorodnych gatunków ptaków oraz ssaków (jeśli chodzi o ssaki to królują tutaj bawoły, hipopotamy, nosorożce czy słonie). Warto odwiedzić też Park Narodowy Lengwe, który jest domem dla antylop Nyala.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h