Belize

Szukasz najbardziej aktualnej oferty wycieczek?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam też aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Globzon Travel

Belize to jeden z krajów Ameryki Centralnej. Państwo to leży nad Morzem Karaibskim granicząc z dwoma krajami: Meksykiem (od północy) i Gwatemalą (od zachodu). Językiem urzędowym jest tutaj język angielski (warto jednak wiedzieć, że mieszkańcy często porozumiewają się też po kreolsku oraz hiszpańsku). Walutą Belize jest dolar belizeński, najczęściej wyznawaną religią chrześcijaństwo, a głównymi grupami etnicznymi zamieszkującymi Belize są Mulaci i Metysi.

Już samo położenie nad Morzem Karaibskim może zdradzić, że kierunek jakim jest Belize jest odpowiedni dla każdego, kto uwielbia relaks i sporty wodne. I rzeczywiście, miejscowe plaże zachwycają widokami jak z bajki, a panujące warunki sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu nurkując czy żeglując, jednak to nie wszystko co ten kraj ma do zaoferowania. Oprócz tego, Belize zachwyca miastami i miasteczkami. Obecną stolicą kraju jest miasto Belpoman, jednak pełni ono tę funkcję stosunkowo niedługo. W 1961 roku huragan zniszczył większość budynków w poprzedniej stolicy czyli Belize City i wtedy zdecydowano, by stolicę przenieść właśnie do Belpoman. Innymi miastami, które warto odwiedzić są też San Pedro czy San Ignacio. Belize słynie również z imponującej Rafy Koralowej Belize. Wpisana jest ona na listę światowego dziedzictwa UNESCO i uznaje się ją za drugą najdłuższą rafę na świecie.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h