Afganistan

Afganistan to jeden z krajów Azji Południowej graniczący między innymi z Pakistanem, Turkmenistanem czy Uzbekistanem. Oficjalna jego nazwa do Islamska Republika Afganistanu, urzędowymi językami jest dari i paszto, a najczęściej wyznawaną religią islam. Najsłynniejsze miasta tego kraju to między innymi Kabul – stolica i największe miasto, Mazar-i Szarif (stolica prowincji Balch) czy Bamian, które słynie z pozostałości po kulcie buddyjskim. Afganistan oprócz zwiedzania miast oferuje również inne możliwości. W kraju tym znajdują się zachwycająco położone jeziora Band-e Amir. Według miejscowych legend stworzył je Ali (zięć Mahometa), a ich wodom przypisywane są moce uzdrawiające. Całą grupę jezior tworzy 6 zbiorników, których barwy są niezwykle charakterystyczne, gdyż mienią się od kolorów turkusowych, aż po szafirowe. W północno-wschodniej części kraju znajduje się też przepiękna Dolina Pandższeru, której widoki zapierają dech w piersiach nawet tym podróżnikom, którzy już bardzo wiele widzieli. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h