Irak

Irak to jedno z państw Azji Południowo-Zachodniej (leży w centralnej części regionu jakim jest Bliski Wschód). Językami urzędowymi są język arabski i kurdyjski, na czele kraju stoi prezydent, a najczęściej wyznawaną religią jest islam. Walutą Iraku jest dinar iracki, a stolicą położony nad rzeką Tygrys Bagdad. Irak graniczy między innymi z Iranem (z tym państwem granica jest najdłuższa), Jordanią, Syrią czy Arabią Saudyjską. Jeśli chodzi o geografię tego kraju to dzieli się on na obszar gór i podgórz, Mezopotamię oraz pustynie (te ostatnie zajmują ponad 40% powierzchni całego państwa). Irak ze względu na swoją sytuację polityczną nie jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów świata, jednak potencjał turystyczny jest dość wysoki, bo to właśnie tutaj powstała pierwsza ludzka cywilizacja i do dziś można podziwiać tu choćby ruiny świątyń babilońskich. Zabytkami imponuje też stolica, która słynie z muzeów, upamiętniających historię kraju pomników czy świątyń. Jednym z najbezpieczniejszych obszarów jest znajdujący się na północy kraju iracki Kurdystan – obszar federalnie należący do Iraku, jednak administracyjnie stanowiący autonomiczną jednostkę (posiada własnego prezydenta czy flagę). Jego stolicą jest Irbil, a teren zamieszkiwany jest głównie przez Kurdów. Region ten coraz bardziej otwiera się na przybywających oferując im możliwość przeżycia niezapomnianej przygody, dlatego jeśli szukasz kierunku innego niż te oferowane przez rynek turystyczny to wiedz, że ta część świata może być dla Ciebie niezwykle interesująca.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju

  Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

  Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
  Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

  Zobacz potwierdzone wycieczki
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h