Oman

Oman to państwo położone na Półwyspie Arabskim, nad Morzem Arabskim. Jest to kraj, który ma do zaoferowania turystom piaszczyste plaże, krystalicznie czyste wody, przepiękne rafy koralowe a do tego wspaniałe miasta, wysokie góry i magiczną pustynię.

Podróż do Omanu zazwyczaj rozpoczyna się od wizyty w Muskacie – stolicy kraju. W stolicy Krainy Kadzidła warto zobaczyć: Wielki Meczet Sułtana Kabusa ibn-Saida, Pałac Al Alam, barwny suk Matrah oraz wieżę widokową na jednym ze wzgórz nad Zatoką Omańską.

W Omanie na każdym kroku można spotkać nawiązania do kadzidłowców – największego bogactwa tego kraju. Są to niewielkie drzewa, z których pozyskuje się wonne substancje, których Omańczycy są wielkimi fanami – orientalnym kadzidłem chętnie okadzają swoje domy, ubrania, a nawet gości.

W czasie wyjazdu do Omanu warto również odwiedzić Salalah – nadmorski kurort, w którym znajduje się historyczny port Al Balid, Muzeum Kadzidła oraz imponujące ruiny Wielkiego Meczetu. Równie ciekawymi miejscami są: Fort Bahla oraz rezerwat Wadi Dawkah, w którym rosną kadzidłowce.

Oman to zagadkowy kraj, nad którym unosi się zmysłowa woń kadzidła, więc jeśli chcecie go poznać, to wybierzcie się z naszym biurem na wycieczkę do Omanu!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Zobacz wycieczki do tego kraju
  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h