Pakistan – kolory Doliny Hunza

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz najpiękniejsze miejsca w Pakistanie
 • Zobaczysz niezwykłą Dolinę Hunza
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Wyżywienie w cenie

Zapraszamy na wyjazd do Pakistanu, czyli gościnnego kraju u stóp Himalajów. Każdy dzień naszej podróży będzie nowym odkryciem. Odwiedzimy wielkie, wielomilionowe miasta, jak również małe miejscowości, a w czasie przejazdów między miastami zobaczymy życie pakistańskiej prowincji. Kraj ten z pewnością przypadnie do gustu doświadczonym podróżnikom, otwartym na inne kultury. Podczas podróży po Pakistanie doświadczymy niezwykłej gościnności i otwartości ze strony mieszkańców. Nasza podróż będzie wręcz usłana atrakcjami i emocjami. Odwiedzimy nie tylko Lahaur i Islamabad, ale dotrzemy także do Doliny Hunza, która jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Pakistanie. Malowniczy krajobraz Doliny każdego roku przyciąga rzesze zarówno turystów, jak i artystów – malarzy, fotografów.

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy do Islamabadu.

Dzień

2

ISLAMABAD – BESHAM

Przylot w godzinach nocnych, przejazd do hotelu na nocleg. Następnie ruszamy w podróż do Besham – część trasy przejedziemy po słynnej „Karakoram Highway”, która jest najwyżej położoną drogą na świecie o utwardzonej nawierzchni. Niesamowite widoki gwarantowane! Po drodze zobaczymy Hassan Abdal, miejsce będące jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla wyznawców Sikhizmu. Nocleg w Besham.

Dzień

3

BESHAM – CHILAS

Po śniadaniu wyruszymy w stronę Chilas. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Shatyal, by zobaczyć tamtejsze napisy wykute w skałach, utworzone przez kupców i pielgrzymów zmierzających na Daleki Wschód. Oczywiście nasza trasa będzie biegła wzdłuż niesamowitych krajobrazów. Nocleg w Chilas.

Dzień

4

CHILAS –RAIKOT – FAIRY MEADOWS

Po śniadaniu ruszamy w 2-godzinny przejazd do Raikot, by zobaczyć tamtejszy most. Następnie przesiądziemy się do samochodów terenowych, którymi po ok. 2 godzinach dotrzemy do wioski Tato. Trasa do Tato biegnie wzdłuż skał i momentami mrozi krew w żyłach. Ale bez obaw, nasi kierowcy to specjaliści. Z Tato czeka nas trekking (ok. 3 godzinny) do Fairy Meadows, położonej na wysokości 3300 m n.p.m u stóp Nanga Parbat. Po drodze lasy sosnowe, rwące strumienie, widok na lodowiec w oddali. Na końcu wędrówki czekać będzie nagroda. Widok na Nanga Parbat w całej okazałości (jeśli tylko pogoda nie spłata nam figla). Dzisiejszą noc spędzimy w schronisku, a rano obudzi nas „zapalanie szczytu” Nangi.

Dzień

5

FAIRY MEADOWS

Dzisiaj będziemy mieli okazję podziwiać piękno wysokogórskiej Fairy Meadows. Dla chętnych całodzienny trekking do pierwszego obozu pod Nanga Parbat (3967 m. n.p.m.). Oczywiście widok na Nanga Parbat będzie nam towarzyszyć cały czas. Przejdziemy ścieżką wzdłuż lodowca Raikot i Ganalo. Ten dzień zabierze nas w śnieżny świat, który czeka tylko na nielicznych. Na nocleg wrócimy do schroniska.

Dzień

6

FAIRY MEADOWS – TATO - GILGIT – KARIMABAD HUNZA

Po śniadaniu wyruszymy w pieszą wędrówkę do Tato, skąd przejedziemy do Gilgit, miasta leżącego nad rzeką o tej samej nazwie. Następnie wyruszymy samochodami do Karimabad – dawnej stolicy Doliny Hunza. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Kargah, by zobaczyć tamtejsze stanowisko archeologiczne, w którym znajduje się wykuty w skale wizerunek Buddy. Nocleg w Karimabad.

Dzień

7

DOLINA HUNZA - GULMIT

Dzień rozpoczniemy od wizyty w Zamku Baltit, który został zbudowany 900 lat temu, a od kilku lat znajduje się na liście UNESCO. Następnie przejdziemy wzdłuż kanału irygacyjnego, skąd będziemy podziwiać niesamowite panoramy Karakorum. Po tradycyjnym obiedzie zwiedzimy fort Altit. Tego dnia będziemy mieli także okazję podziwiać niezwykły zachód słońca z widokiem na Dolinę Hunza z punktu widokowego Duiker, który położony jest na wysokości 2935 m n.p.m. Nocleg w Gulmit.

Dzień

8

GULMIT – PASSU – GILGIT

Po śniadaniu przespacerujemy się po niesamowicie klimatycznym Gulmit, zobaczymy tamtejsze muzeum pełne tradycyjnych pamiątek. Później pojedziemy do Passu, gdzie będziemy podziwiać tamtejszy lodowiec Batura. Przejazd do Gilgit na nocleg.

Dzień

9

GILGIT – ISLAMABAD/BESHAM

Przelot lokalnymi liniami lotniczymi z Gilgit do Islamabad. Zwiedzanie Taxili oraz Islamabadu. Taxila położona jest niecałe 50 km od stolicy Pakistanu. Uważa się, że to właśnie w Taxila narodziły się najbardziej interesujące cywilizacje świata. Na miejscu odwiedzimy warsztat, w którym malowane są ciężarówki, Muzeum Miejskie oraz zabytkowe ruiny buddyjskiego klasztoru Jaulian. Choć ruiny pochodzą sprzed 2500 lat, to w dobrym stanie zachowały się płaskorzeźby przedstawiające życie i nauki Buddy. Nocleg w Islamabad. (W przypadku odwołania lotu z powodu pogody nastąpi ośmiogodzinny przejazd do Besham i nocleg w Besham).

Dzień

10

ISLAMABAD

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie okolic Islamabadu (lub przejazd z Besham do Islamabadu w przypadku odwołanego lotu dnia poprzedniego). Przejedziemy do oddalonego o niecałe 15 km Rawalpindi, gdzie zobaczymy zabytkowe targowisko Raja. Nocleg w Islamabad.

Dzień

11

ISLAMABAD – LAHAUR

Tego dnia wyruszymy do Lahaur, stolicy prowincji Pendżab i kulturalnej stolicy kraju. Lahaur przez ponad 200 lat było pod panowaniem Imperium Wielkich Mogołów, w trakcie którego w mieście powstało wiele pałaców, ogrodów i meczetów, a które wciąż można podziwiać. Po drodze zatrzymamy się w Ketas, gdzie zobaczymy tamtejszą świątynię hinduistyczną poświęconą Śiwie. Przejazd do Lahaur na nocleg.

Dzień

12

LAHAUR

Po śniadaniu odwiedzimy Mauzoleum Dżahangira, który władał Imperium Mogołów na początku XVII wieku. Tego dnia zobaczymy również niezwykle kolorową ceremonię na granicy pomiędzy Pakistanem, a Indiami. Nocleg w Lahaur.

Dzień

13

LAHAUR

Po śniadaniu wyruszymy na dalsze zwiedzanie miasta. Tego dnia zobaczymy m.in. Pomnik Pakistański, Muzeum Miejskie, słynny fort i ogrody Szalimar, które pochodzą z okresu największej świetności Imperium Mogołów; meczet Badshahi, który jest drugim w Pakistanie meczetem pod względem wielkości, a także meczet Wazir Khan, w którym można znaleźć jedne z najpiękniejszych mozaik z czasów Imperium Mogołów. Nocleg w Lahaur.

Dzień

14

POŻEGNANIE

Wylot do Polski w godzinach wczesnoporannych. Przylot do Polski w godzinach popołudniowych.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin CENA (4-7 osób) CENA (8-12 osób)

16.05-29.05.2021

PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)

14960 PLN

14560 PLN

13960 PLN

13560 PLN

10.10-23.10.2021

PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)

14960 PLN

14560 PLN

13960 PLN

13560 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Islamabad, Lahaur-Warszawa to ok. 3800 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3800 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie  Warszawa-Islamabad, Lahaur-Warszawa (do kwoty 3800 PLN)
 • 13 noclegów zgodnie z programem
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, komfortowy i klimatyzowany samochód/minivan/bus, samochody 4×4)
 • Bilet lotniczy na przelot lokalny w Pakistanie
 • Wizę wjazdową
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę miejscowego przewodnika
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1560 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi:

 • w hotelach (3*-5*) i pensjonatach – pokoje 2-osobowe
 • w schronisku (możliwy 1 wspólny pokój wieloosobowy)
Galeria
Szczegóły

POGODA
Pakistan to kraj w którym temperatura jest bardzo zróżnicowana. Generalnie występuje tam mała ilość opadów. Tereny znajdujące się na południu kraju są ciepłe, północ kraju natomiast jest chłodniejsza.

CZAS
+3 godziny w stosunku do czasu letniego w Polsce, +4 godziny w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językami urzędowymi są urdu i angielski, jednak w niektórych rejonach kraju znajomość angielskiego nie jest powszechna.

RELIGIA
W Pakistanie przeważa islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny niższe lub porównywalne do cen w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Pakistanu jest rupia pakistańska (PKR). 1 rupia = 100 pajs. Bankomaty w Pakistanie występują jedynie w stolicy i kilku większych miastach, nie należy więc na nie za bardzo liczyć. Gotówka jest najbardziej sprawdzonym środkiem płatniczym w Pakistanie. Zabieramy więc ze sobą gotówkę i na bieżąco wymieniamy na miejscu. Zaleca się zabranie ze sobą dolarów amerykańskich.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi nie jest niestety powszechny. Kawiarenki internetowe bywają dostępne w większych miastach.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Dobrą opcją jest też zakup karty SIM lokalnego operatora. Proszę jednak pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Jedynie w niektórych hotelach/pensjonatach gniazdka są takie jak w Polsce, warto więc zabrać uniwersalną przejściówkę.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Pakistanu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ/CO ZE SOBĄ ZABRAĆ
– Pakistan to państwo w którym religia odgrywa ważną rolę w życiu codziennym, należy więc przestrzegać pewnych zasad co do ubioru. Należy zachować umiar – unikać roznegliżowania. Nie trzeba obowiązkowo nosić chusty i przykrywać włosów, ale bardzo krótkie spodenki, czy duże dekolty nie będą dobrze widziane. Przed wejściem do meczetu należy obowiązkowo zdjąć buty.
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– polar/bluza na chłodniejsze wieczory, kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– ręcznie robioną biżuterię
– przyprawy (chilli, kurkumę, anyż, cynamon)
– wyroby skórzane
– szale, odzież

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

Polacy wjeżdżają na teren Pakistanu na podstawie wizy wjazdowej oraz paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży). Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

OPIS TRANSPORTU

 • wynajęty, komfortowy i klimatyzowany samochód/minivan/bus
 • samochody 4×4
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h